6 wskazówek podczas dekoloryzacji włosów

2019-09-19
6 wskazówek podczas dekoloryzacji włosówKobiety uwielbiają eksperymentować z kolorem włosów. Podczas gdy jego przyciemnienie zwykle jest bardzo proste, tak przejście z czerni lub ciemnego brązu do blondu może okazać się problematyczne i ryzykowne. Przy zastosowaniu się do kilku cennych wskazówek zabieg dekoloryzacji można przeprowadzić w sposób niemalże bezinwazyjny. Poznaj 6 zasad, które pozwolą Ci ściągnąć kolor włosów bez szkody dla ich kondycji.

Przydatne porady na temat dekoloryzacji włosów

Pofarbowałaś włosy na kolor ciemniejszy od naturalnego, do którego teraz chciałabyś wrócić? A może jesteś ciekawa, jak to jest być blondynką? W każdym przypadku, kiedy marzy Ci się odcień włosów jaśniejszy od obecnego, dla uzyskania oczekiwanych efektów niezbędny będzie zabieg dekoloryzacji. Nie da się ukryć, że nieumiejętnie przeprowadzony jest on bardzo szkodliwy dla włosów. Najlepiej oddać się w ręce doświadczonego fryzjera, jednak jeśli postanowiłaś samodzielnie rozjaśnić swoje pasma, powinnaś wiedzieć, jak zrobić to w sposób bezpieczny.

Nie tylko kondycja Twoich włosów może ucierpieć w wyniku nieprawidłowej dekoloryzacji. Efekt źle przeprowadzonego zabiegu może znacznie odbiegać od oczekiwanego. Nieestetycznych plam trudnych do przykrycia nową farbą i skrajnego przesuszenia końcówek można jednak uniknąć, stosując się do kilku podstawowych zasad. Po pierwsze uzbrój się w cierpliwość i pogódź z tym, że z brunetki nie staniesz się blondynką w jeden dzień. Dekoloryzacja powinna być przeprowadzana stopniowo. Zastosuj najniższy oksydant i pamiętaj, żeby na delikatne włosy przy twarzy nałożyć nieco mniej mieszanki. Pamiętaj, aby stosować wyłącznie produkty sprawdzonych marek, ponieważ tylko kosmetyki wysokiej jakości zapewnią oczekiwany rezultat, a jednocześnie będą bezpiecznie dla włosów. Sporą popularnością wśród klientek naszego sklepu cieszą się następujące produkty do rozjaśniania fryzury:

Bezpieczne ściąganie koloru

Po drugie pamiętaj, że dekoloryzacja nie jest zabiegiem rozjaśniania włosów. Pozwala on wywabić z nich ciemne pigmenty, jednak nie prowadzi do uzyskania jaśniejszych odcieni. Po jego wykonaniu włosy zwykle wymagają koloryzacji, dlatego wcześniej powinnaś przygotować farbę. Dwa inwazyjne zabiegi przeprowadzane bezpośrednio jeden po drugim to duże obciążenie dla włosów, wybierz więc kosmetyk najwyższej jakości. Po trzecie - rozrabiaj mieszankę na bieżąco. W przypadku długich włosów zrób to w kilku partiach. Jeśli przygotujesz jej za dużo, ostygnie i straci moc.

Po czwarte - bądź dokładna. Starannie rozprowadzaj przygotowaną mieszankę na farbowane włosy. Nie nanoś jej na naturalny odrost! Po piąte - nie spiesz się. Im ciemniejsze włosy, tym więcej czasu zajmie wywabianie z nich pigmentu. Nie próbuj przyspieszać tego procesu, stosując folię czy ciepły strumień suszarki. Ostatnia, jednak niezwykle istotna rzecz, o której powinnaś pamiętać, to dokładne zapoznanie się z instrukcją użycia zakupionego dekoloryzatora oraz zastosowanie się do niej. Tylko dzięki temu zabieg będzie mógł być przeprowadzony w sposób bezpieczny.

Samodzielna dekoloryzacja włosów może być zakończona sukcesem, o ile zastosujesz się do naszych wskazówek. Poznaj 6 fachowych rad, które pomogą Ci uzyskać wymarzony kolor pasm!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel