7 błędów w konserwacji maszynek do włosów

2019-09-24
7 błędów w konserwacji maszynek do włosów

Higiena urządzeń i wszelkich akcesoriów używanych w salonie fryzjerskim powinna być jedną z kwestii priorytetowych. Jest ona niezwykle ważna nie tylko ze względu na bezpieczeństwo klientów, ale też na sprawność narzędzi i ich żywotność. Aby maszynka do włosów zachowała swoją precyzję na długo, powinna być odpowiednio konserwowana. Nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać, dlatego w tym artykule wymieniamy błędy najczęściej popełniane przez stylistów używających maszynek w codziennej pracy.

Na co zwrócić uwagę podczas konserwacji maszynki do włosów?

Odpowiednia konserwacja urządzeń fryzjerskich jest niezwykle ważna. Każdy profesjonalny stylista powinien wiedzieć, jak dbać o narzędzia swojej pracy, by służyły mu jak najdłużej i możliwie najlepiej wykonywały swoje zadanie. Jest to tym istotniejsze, jeśli wyposażając salon, zdecydowałeś się na droższy sprzęt. Podstawą jest jego dezynfekcja i konserwacja. Co należy robić, by maszynka do włosów działała bez zarzutu, a czego się wystrzegać? Poniżej wymieniamy kilka błędnych praktyk. Ich unikanie pozwoli zachować urządzenie w dobrym stanie nawet przez kilka lat intensywnego użytkowania.

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest owijanie przewodu zasilającego wokół maszynki w momencie odkładania jej do szuflady. Kabel zajmuje wówczas mniej miejsca i nie plącze się, za to jest bardziej narażony na uszkodzenia. Przewodową maszynkę, której przewód zasilania przestanie działać w poprawny sposób, niestety trzeba wymienić na nową. Duże znaczenie ma też sposób przechowywania urządzenia. Miejsce, do którego ma być chowana maszynka w momencie, gdy nie jest używana, musi być czyste i suche.

Czyszczenie i dezynfekcja sprzętu fryzjerskiego

Sprzęt fryzjerski musi być czyszczony po każdym użyciu. Profesjonalny stylista powinien zadbać o to, by klienci każdorazowo byli strzyżeni czystą, zdezynfekowaną maszynką. Podstawą jest usuwanie włosków z ostrza, gdyż ich nagromadzenie może spowalniać pracę urządzenia i zdecydowanie obniżać jej wydajność. Do większości maszynek dołączane są specjalne szczoteczki służące do czyszczenia urządzenia po strzyżeniu. W zestawie najczęściej znajdują się także olejki do wcierania w ostrza, które zapobiegają ich zacieraniu i zacinaniu się. W salonie fryzjerskim powinno się ich używać codziennie. Jeśli taki zestaw nie został dołączony do urządzenia, polecamy zamówić specjalny preparat Monster Clippers Clean & Cool Blade Spray do chłodzenia, oliwienia, czyszczenia i ochrony ostrzy.

Monster Clippers Clean & Cool Blade Spray 400ml
Monster Clippers Clean & Cool Blade Spray 400ml

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Wrogami precyzyjnych ostrzy są wilgoć i zanieczyszczenia. W związku z tym czyszcząc maszynkę wilgotną ściereczką, należy zadbać o to, by następnie wytrzeć ją do sucha. Zapobiegnie to chociażby rdzewieniu metalowych elementów. Jeśli chodzi o zanieczyszczenia, maszynki należy używać wyłącznie na czystych, uprzednio umytych włosach. W innym wypadku ostrza szybciej zaczną się tępić.

Poznaj nasze wskazówki dotyczące właściwej konserwacji maszynek do włosów i zastosuj je w swoim salonie fryzjerskim, by zapewnić klientom w pełni profesjonalną obsługę. Zapraszamy do lektury!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel