AKCESORIA DO WŁOSÓW – jak ich używać?

2021-04-10
AKCESORIA DO WŁOSÓW – jak ich używać?Szczotka to podstawowe akcesorium do włosów. Dobrze jest czesać je w pozycji pochylonej do przodu – od szyi do ich końcówek (oczywiście w przypadku dłuższych włosów). Jest to sposób pobudzenia krążenia krwi w skórze głowy. Ciekawym aspektem szczotkowania jest to, że najlepsze wyniki przynosi czesanie włosów rano.
Problem pojawia się, kiedy skończymy poranną pielęgnację włosów, a nasza szczotka wygląda, najprościej mówiąc, źle. Zatem jak wyczyścić szczotkę z naturalnego włosia, aby było to skuteczne? Oprócz dbania o nasze włosy, należy pamiętać również o pielęgnacji naszych akcesoriów. Dlaczego? Nieumyta szczotka powoduje elektryzowanie włosów, ich szybsze przetłuszczanie oraz wiele innych. Jednym ze skutecznych sposobów czyszczenia szczotki do włosów jest nałożenie na nią pianki do golenia, następnie dokładne umycie jej i pozwolenie na wyschnięcie.

 

Oprócz szczotki jest jednak jeszcze wiele innych akcesoriów do pielęgnacji włosów. Niemal tak samo popularna jak szczotka jest suszarka. Suszenie włosów w najwyższej możliwej temperaturze, w pośpiechu, nie jest najlepszym pomysłem. Przed tak zwanym „wypaleniem” włosów chroni bardzo dobrze preparat termoochronny – na przykład olejek. Suszarka powinna być ustawiona nawiewem w dół, około 20 cm od głowy. Oprócz tego, że suszarki możemy używać nieskutecznie, to możemy narazić też siebie na niebezpieczeństwo. Najbardziej podstawową, ale i najważniejszą zasadą jest to, aby nie suszyć włosów w pobliżu wody. Grozi to porażeniem prądu. Drugą ważną zasadą jest wyłączanie suszarki przed wyciągnięciem wtyczki z gniazdka.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel