Akcesoria i przybory, których nie może zabraknąć w salonie fryzjerskim

2022-10-03
Akcesoria i przybory, których nie może zabraknąć w salonie fryzjerskim

Odpowiednie wyposażenie to podstawa w każdym salonie fryzjerskim. Ważne, aby akcesoria i przybory pochodziły od sprawdzonych marek i wyróżniały się wysoką trwałością. Których elementów na pewno nie powinno zabraknąć w żadnym profesjonalnym studiu?

Profesjonalne nożyczki fryzjerskie

Podstawowy element wyposażenia salonów fryzjerskich stanowią z pewnością nożyczki fryzjerskie w kilku długościach oraz tzw. degażówki. Pozwalają one stworzyć niemal każdą fryzurę i zapewniają maksymalny komfort pracy fryzjera.

Maszynki do strzyżenia włosów

Tuż obok nożyczek fryzjerskich niezbędnym akcesorium w każdym salonie fryzjerskim jest maszynka do strzyżenia. Powinna ona być wyposażona w kilka rodzajów końcówek – wówczas można dopasować je do konkretnego cięcia. Jednym z modeli polecanych do salonów jest Clipper Taper Blade Black marki Monster, wyposażony w tarcze tnące DLC z diamentową powłoką węglową.

Suszarki do włosów wysokiej jakości

Obowiązkowym wyposażeniem salonu fryzjerskiego jest też wysokiej klasy suszarka do włosów z regulacją temperatury oraz kilkoma stopniami nawiewu. Dobrze również, jeśli posiada ona funkcję jonizacji. Suszarki w salonach powinny również być wyposażone w wymienne końcówki. Godnym polecenia urządzeniem stosowanym przez wielu fryzjerów jest m.in. suszarka Silent Jet 8500 Ionic Rotocord 2000 W marki Valera.

Grzebienie i szczotki do włosów

Grzebień to kluczowe akcesorium w pracy każdego fryzjera. W żadnym profesjonalnym salonie nie powinno zabraknąć ani grzebieni, ani szczotek w kilku różnych wariantach. Stanowią one podstawowe narzędzie do tworzenia wszelkich fryzur, a ponadto – są pomocne podczas strzyżenia.

Profesjonalna prostownica i lokówka

Prostownica, lokówka i suszarko-lokówka – to sprzęty, w które również powinien być wyposażony każdy salon fryzjerski. Ważne, aby były to urządzenia w pełni bezpieczne dla włosów – warto zatem zwrócić uwagę na rodzaj wykorzystanych płytek, możliwość regulacji temperatury, moc działania czy samą długość kabla. Propozycje godne polecenia pochodzą m.in. od takich producentów jak Farouk, Termix czy Hot Tools.

Miski i pędzle do farby fryzjerskiej

Oprócz wymienionych sprzętów i przyrządów w studiu fryzjerskim nie może zabraknąć pędzli oraz stabilnych miseczek do przygotowywania farby. Ważne, aby były one odporne na rozpuszczanie pod wpływem substancji zawartych w farbach. Wśród elementów wyposażenia salonu powinny znaleźć się również pędzle do usuwania włosów z karku po strzyżeniu, nazywane karkówkami.

Klamerki i spinki

Klamry fryzjerskie, spinki oraz wsuwki również są niezwykle pomocne w pracy fryzjera. Mają one zastosowanie nie tylko podczas wykonywania rozmaitych okolicznościowych upięć, ale i w trakcie prostowania, farbowania czy cięcia włosów.

Pomocniki fryzjerskie – niezbędny towarzysz fryzjera

Wózki na kosmetyki i akcesoria fryzjerskie, nazywane pomocnikami, to kolejny niezbędny element wyposażenia salonu. Dzięki nim wszystkie potrzebne przyrządy fryzjer ma zawsze w zasięgu ręki – a to z kolei ma wpływ na komfort i szybkość jego pracy.

Fartuchy i peleryny fryzjerskie

Każdy salon fryzjerski powinien być wyposażony także w fartuchy fryzjerskie dla personelu oraz peleryny dla klientów. Mowa zarówno o pelerynach wielorazowych, jak i tych jednorazowego użytku, wykonanych z folii. W studiu powinny znajdować się także ręczniki oraz folia aluminiowa – niezbędna m.in. w trakcie farbowania.

Oprócz akcesoriów i przyrządów fryzjerskich w profesjonalnym salonie nie powinno zabraknąć również farb do włosów, rozjaśniaczy czy kosmetyków pielęgnacyjnych. Odpowiednie wyposażenie w połączeniu z umiejętnościami fryzjera zawsze zapewni klientom oczekiwaną jakość usług.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel