Co musisz wiedzieć o suszarkach do włosów?

2019-05-09
Co musisz wiedzieć o suszarkach do włosów?

Niech moc będzie z Tobą

Jednym z najważniejszych parametrów jest moc wyrażona w Watach. Im wyższa, tym szybciej wysuszysz włosy. Dobrze sprawdzają się suszarki z mocą już od 1600 W, optymalne są zaś te z mocą 2000 W. Mocniejsze suszarki to już sprzęt typowo fryzjerski, który oczywiście w razie potrzeby można stosować również w domowych warunkach. Wszystko zależy od grubości włosów. Jeżeli są one gęste i mocne to faktycznie mogą wymagać sporej mocy suszenia i wtedy warto zainwestować w suszarkę fryzjerską. Cieńsze i delikatniejsze włosy spokojnie można suszyć sprzętem o mocy pomiędzy 1600 W a 2000 W. Przy suszeniu pamiętajmy o zachowaniu kilkudziesięciu centymetrów odstępu od mokrych włosów.

Kilka zakresów suszenia

Zakresy suszenia to istotny parametr dotyczący nie tylko samego suszenia włosów, ale także ich modelowania i układania fryzury. Prostsze modele posiadają przynajmniej dwa zakresy, w profesjonalnych suszarkach do włosów jest ich nawet kilka. Warto zwrócić uwagę na to, czy dana suszarka ma funkcję chłodnego nawiewu. Delikatny, zimniejszy nawiew pozwoli utrwalić fryzurę i domknąć łuski włosów, dzięki czemu będą one wyglądały lśniąco i przede wszystkim zdrowo. Pamiętajmy także, że im większa moc nawiewu, tym niższą temperaturę powinniśmy zastosować. Czasami warto poświęcić kilka minut więcej na suszenie włosów, ale zyskać tym samym gwarancję, że będą one wyglądały na zdrowsze.

Jonizacja ujemna

Pod wpływem wysokiej temperatury suszenia wytwarzają się szkodliwe jony dodatnie, które otwierają łuskę włosa. Przez to nasze włosy wyglądają niezdrowo i stają się szorstkie pomimo wszystkich wykonywanych zabiegów upiększających. Profesjonalne suszarki, np. suszarki do włosów Tovares, zaopatrzone są w technologię, która podczas suszenia wytwarza jony ujemne neutralizujące niekorzystne jony dodatnie. Zapobiega to puszeniu się włosów, ich elektryzowaniu i przede wszystkim zapewnia im ładny wygląd.

Dodatkowe zalety

Pozostałe parametry warto dobierać do własnych potrzeb - ergonomiczny uchwyt, rozmiar i waga, cicha praca sprzętu, wymienne filtry i inne dodatkowe elementy, wygląd i kolor suszarki, a w końcu cena i okres gwarancji. Każdy z tych czynników może znacząco wpłynąć na zadowolenie z zakupu. Z drugiej strony trzeba pamiętać o tym, jak często będziemy sięgać po suszarkę? Raz dziennie czy raz w tygodniu? Sprzęt używany codziennie siłą rzeczy powinien być bardziej profesjonalny – nie niszczy włosów oraz jest wygodny i bezpieczny w użytkowaniu.

Jaką suszarkę do włosów wybrać?

Na włosach nie warto oszczędzać. Z drugiej strony należy zauważyć, że już profesjonalne suszarki do włosów (np. suszarki do włosów Tovares) dostaniemy w stosunkowo niewielkiej cenie. Jest to sprzęt, który pozwoli nam odpowiednio zadbać o włosy. W końcu są one naszą wizytówką i wymagają odpowiedniego traktowania i pielęgnacji. Dobry jakościowo sprzęt to gwarancja niezawodności w każdej sytuacji, ale przede wszystkim pewność, że suszenie włosów w warunkach domowych będzie tak samo profesjonalne, jak to w zakładzie fryzjerskim. Mamy nadzieję, że artykuł pomoże Ci wybrać suszarkę, która w pełni sprosta Twoim oczekiwaniom.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel