Co poradzić na niesforne, plączące się włosy?

2019-06-19
Co poradzić na niesforne, plączące się włosy?

Dlaczego włosy się plączą?

Każda kobieta marzy o pięknych, lśniących i łatwych w stylizacji włosach. Niestety niektóre z nas nie mają tego szczęścia i muszą borykać się z problemem włosów skłonnych do plątania się. Ciężko się z tym pogodzić, ale znaczna w tym nasza zasługa. Codzienne mycie, suszenie, prostowanie czy kręcenie bardzo niszczą włosy. Nie wiesz, jak je ujarzmić? Sprawdź, co na niesforne kosmyki polecają włosomaniaczki i miliony kobiet na całym świecie.

Dlaczego włosy się plączą? To pytanie zadaje sobie chyba każda kobieta, która choć raz próbowała rozczesać kołtun na długich włosach. Przede wszystkim bądźmy szczere - plączące się włosy to nic innego jak oznaka niewłaściwej pielęgnacji i częstych zabiegów chemicznych lub stylizacji gorącym powietrzem. Na pewno się z nami zgodzisz. Takie problemy mogą się pojawić bez względu na to, czy Twoje włosy są cienkie, grube, średniej długości czy do pasa. Jeśli będziesz je źle traktować, będziesz musiała walczyć z kołtunami.

Jak temu zaradzić? Przede wszystkim musisz lepiej zadbać o włosy i jeśli to możliwe - zrezygnować z niektórych nawyków. Powinnaś stosować specjalne kosmetyki i regularnie obcinać końcówki. W taki sposób stopniowo uzyskasz efekt pięknych i zdrowych włosów. Puszące się i plączące pasma można ujarzmić. Będzie to proces wieloetapowy i długotrwały, ale z pewnością opłacalny.

Olejowanie - czy to dobry pomysł?

Kurację możesz w zasadzie rozpocząć od razu. Jeśli doskwierają Ci kołtuny, oznacza to, że masz włosy o wysokiej porowatości, ale spokojnie - jest to proces odwracalny. Dobra i kompleksowa pielęgnacja jest w stanie zdziałać cuda. Przede wszystkim zacznij od uszczelnienia łuski włosa poprzez olejowanie. Ten bardzo modny zabieg możesz wykonać samodzielnie w domu bez pomocy fryzjera. Olejowanie ma za zadanie chronić strukturę włosa przed utratą wilgoci. Ma to fundamentalne znaczenie w procesie regeneracji.

Sprawa nie jest jednak taka prosta. Sposób olejowania oraz rodzaj oleju musisz dobrać do porowatości włosów. Dlaczego? Każdy olej ma inną wielkość cząsteczek. Przy włosach niskoporowatych może okazać się, że cząsteczka jest zbyt duża, by uzupełnić łuskę. Jaki olejek wybrać? W przypadku włosów niskoporowatych możesz postawić na olej kokosowy, palmowy lub shea. Przy włosach średnioporowatych zaleca się olej arganowy, rzepakowy oraz rokitnikowy, zaś przy włosach najbardziej zniszczonych, czyli wysokoporowatych - olej lniany, z czarnuszki i z nasion bawełny.

Jak postępować z plączącymi się włosami?

Już dziś możesz nałożyć na włosy pierwszy, wybrany przez siebie olejek i rozpocząć swoją drogę do pięknych włosów. Musisz jednak trzymać się kilku zasad. Do codziennego czesania wybierz produkt z naturalnym włosiem lub doskonale znaną i cenioną na całym świecie szczotkę Tangle Teezer. Sam proces układania włosów musi przebiegać delikatnie, bez zbędnego szarpania. By ułatwić sobie proces czesania i stylizacji, warto zaopatrzyć się w kosmetyki do wygładzenia i prostowania włosów

Oczywiście zdarza się, że włosy same w sobie mają tendencję do przesuszania i plątania się - szczególnie w złych warunkach atmosferycznych. Panie często narzekają na okres zimowy, w którym to ich kosmyki zdecydowanie częściej ulegają splątaniu. Wówczas jeszcze większą uwagę należy zwrócić na pielęgnację. Warto wybrać kosmetyki ochronne. Dobrą radą jest również częste wiązanie włosów, by zminimalizować ryzyko powstawania kolejnych uszkodzeń. Pamiętaj także, by nie kłaść się do łóżka z mokrymi włosami, gdyż obracanie się na poduszce i odgniatanie włosów doprowadza do ich mikrouszkodzeń.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel