Czym kierować się przy wyborze suszarki?

2022-01-28
Czym kierować się przy wyborze suszarki?

Mogłoby się wydawać, że wybór suszarki do włosów to niezwykle prosta sprawa. Jeśli jednak zależy nam na urządzeniu, które nie zniszczy naszych pasm, zakupy mogą potrwać nieco dłużej… Na co zwracać uwagę, poszukując suszarki idealnej? Poznaj kilka kluczowych parametrów!

Moc urządzenia

Decydując się na zakup suszarki do włosów, warto zwrócić uwagę na jej ogólną moc. Ta wyrażana w watach wartość ma bardzo duże znaczenie. Im większą moc ona posiada, tym szybciej wysuszymy włosy. W przypadku krótkich, cieńszych włosów, może to być urządzenie o nieco niższej mocy (1600-2000 W). Z długimi, grubymi i gęstymi pasmami zdecydowanie lepiej poradzi sobie sprzęt o mocy co najmniej 2000 W, np. Pluma 2 Compact ION 2400W marki GA.MA.

Siła nawiewu

Siła nawiewu suszarki to również bardzo istotny czynnik. Inną wybierzemy podczas suszenia włosów, inną – w trakcie ich dokładnego stylizowania. Duży nawiew wpłynie również na czas suszenia. Najlepiej więc, jeśli sprzęt posiada kilka różnych stopni nadmuchu, między którymi możemy swobodnie się przełączać. Regulacja nawiewu to bardzo przydatna funkcja – zwłaszcza w przypadku zniszczonych włosów, którym nie chcemy fundować długiego suszenia. Dobrym wyborem, posiadającym aż 6 poziomów nadmuchu, jest model Silent Jet 8600 Ionic 2400W marki Walera.

Regulowana temperatura

Kolejnym ważnym parametrem jest temperatura suszenia, a dokładniej – możliwość jej regulowania. Zdecydowanie lepiej postawić na suszarkę z opcją chłodnego nawiewu. Nie niszczy i nie wysusza on włosów tak jak wysoka temperatura. Użycie zimnego powietrza pod koniec suszenia sprawia, że zamykają się łuski włosa. Dzięki temu włosy nie są spuszone, ale znacznie bardziej wygładzone i pełne blasku.

Funkcja jonizacji

Jeżeli suszarka posiada funkcję jonizacji – jak np. model RAVI PRO OS1 – okaże się bardzo dobrym wyborem. Generuje ona ujemne jony, które neutralizują dodatnie ładunki powstające na powierzchni włosów w trakcie suszenia. Dzięki temu łuski włosa zamykają się, a pasma stają się gładkie i pozbawione niechcianego puchu. Jonizacja pozwala także uporać się z uciążliwym elektryzowaniem.

Dodatkowe wyposażenie suszarki

Jeżeli suszarka wyposażona jest w dodatkowe elementy, z pewnością należy do urządzeń wyższej jakości. Jednym z nich jest dyfuzor – okrągła nakładka na suszarkę z charakterystycznymi „kolcami”. Pozwala on idealnie wystylizować wyjątkowe loki i fale – bez konieczności stosowania prostownicy bądź lokówki! Dyfuzor zmniejsza również problem puszących się włosów. Bardzo ważny jest też koncentrator – posiada go raczej większość suszarek. Kierując strumień powietrza na konkretny odcinek pasm, umożliwia on dokładne stylizowanie włosów już w trakcie samego suszenia. Dużym atutem suszarki do włosów jest również wymienny filtr, który znacznie ułatwia jej czyszczenie.

Suszarki do włosów dostępne w Allefryz.pl nadają się do użytku zarówno w profesjonalnych salonach fryzjerskich, jak i w domu. Duży wybór urządzeń pozwoli znaleźć sprzęt idealny, który w mig poradzi sobie z nawet najgrubszymi włosami.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel