Czym różnią się profesjonalne farby od zwykłych farb dostępnych w każdej drogerii?

2021-05-09
Czym różnią się profesjonalne farby od zwykłych farb dostępnych w każdej drogerii?

Obie te farby zawierają w sobie dwa składniki – środek alkalizujący z barwnikiem oraz utleniacz, który wywołuje barwę. Warto jednak zaznaczyć, że kiedy przyjrzymy się bliżej szczegółom dotyczącym składu tych farb, zauważymy, że w farbach profesjonalnych znajdują się bardziej naturalne substancje. Powoduje to, że pielęgnują one włosy na innym poziomie oraz poza głębią koloru, dają również efekt odżywionych włosów.

Tak, jak wskazuje nazwa farb drogeryjnych, kupuje się je w drogeriach. Farby profesjonalne są na pozór mniej dostępne, jednak w rzeczywistości, obecne są nie tylko w hurtowniach lub specjalistycznych sklepach fryzjerskich, ale również w internecie. Kupić może je każdy, nie trzeba być do tego fryzjerem ani właścicielem salonu. W sklepach fryzjerskich dostępne są palety, na których można zobaczyć próbnik z danym kolorem włosów bądź doradzić się osoby, która tam pracuje. Warto wiedzieć, że farby profesjonalne mają bardzo bogatą paletę kolorystyczną. Są one też cały czas ulepszane. Często wprowadzane są nowe odcienie oraz technologie, które mają na celu przedłużenie trwałości koloru.

A w jaki sposób różni się trwałość kolorów farb? Nie trudno zauważyć, że w przypadku farb drogeryjnych trwałość ciemnych odcieni jest dużo lepsza od trwałości tych jaśniejszych. Nie jest tak jednak w przypadku farb profesjonalnych. Tam trwałość kolorów ciemnych i jasnych jest taka sama.

Kolejna różnica pojawia się w długości trzymania farb na włosach przed spłukaniem. Farby drogeryjne trzyma się krócej niż te profesjonalne. Jest tak, ponieważ farby drogeryjne zawierają w swoim składzie wodę utlenioną o dużym stężeniu. Dlatego też farbowanie to jest szybsze, ale bardziej obciążające dla włosów.

Farby profesjonalne są przeważnie droższe, jednak warto zastanowić się, czy nie warto? Co ciekawe, da się nawet w ten sposób zaoszczędzić pieniądze. Zakup profesjonalnej farby jest dużo bardziej opłacalny finansowo niż pójście do fryzjera. Podsumowywując, farby profesjonalne są warte wydania trochę większej sumy pieniędzy. W razie potrzeby zachęcamy do skontaktowania się z naszymi specjalistami, dzięki czemu aplikując samemu taki produkt można łatwo zaoszczędzić konkretne pieniądze.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel