Czym się różnią nożyczki fryzjerskie, od zwykłych?

2021-04-12
Czym się różnią nożyczki fryzjerskie, od zwykłych?

A więc w czym jest problem? Chodzi oczywiście o różnicę pomiędzy nożyczkami zwykłymi, a fryzjerskimi. Pierwszą i w sumie najistotniejszą rzeczą jest ich traktowanie. Jesteśmy pewni, że nie raz domowe nożyczki komuś spadły, gdzieś się obiły, a nawet zostały trochę mocniej włożone do szuflady, lub ostrze delikatnie się wygięło przy cięciu twardszych rzeczy. Raczej nie zwraca się na to uwagi i szybko się zapomina o podobnych incydentach, jednak niezwykle możemy zaszkodzić włosom przy takich rzeczach. Biorąc zwykłe nożyczki, ostrze bardzo często bywa zarysowane, lekko pogięte. Bardzo często nawet nie widać tego gołym okiem, jednak przyczynia się to do późniejszego rozdwajania końcówek oraz zgniatania ich. Gdy mamy nożyczki fryzjerskie, musimy bardziej o nie dbać, bo różne usterki dają negatywny efekt. Z tego też powodu nie poleca się zwykłych, których używamy na co dzień.

Kolejną dość istotną rzeczą jest ich ostrość. Nawet jeśli będziemy próbować naostrzyć zwykłe, to mogą one posiadać na sobie mikro zarysowania. Na tych bardziej profesjonalnych nie pojawiają się one, gdy odpowiednio się dba o owy przedmiot. Może rzeczywiście wymagają więcej uwagi i kosztują więcej, jednak lepiej jest dołożyć większą ilość pieniędzy, niż później martwić się niszczącymi się włosami, a potem musieć iść do fryzjera, by jakoś to naprawił.

Co prawda nie jest to ważne dla włosa, jednak zwykłe nożyczki nie są raczej zaprojektowane do dłuższego użycia. Raczej przecina się parę rzeczy, a potem je odkłada, co powoduje, że ręka aż tak bardzo nam nie drętwieje. Jednak ścinanie włosów to jest coś zupełnie innego. By zrobić to dobrze, trzeba poświęcić więcej uwagi owej czynności, co nie wymaga jedynie precyzji oraz skupienia, ale także czasu. Z tego też powodu zaletą nożyczek fryzjerskich jest wygodniejszy uchwyt, który jest bardziej przystosowany do dłuższego i cięższego użytkowania.

Na koniec chcieliśmy zwrócić uwagę na materiał, z których wykonywane są nożyczki. Zwykle nie są używane droższe i bardziej wytrzymałe materiały, ponieważ zależy nam raczej na zwykłej nierdzewnej, by dało się go dłużej używać bez jakiejkolwiek pielęgnacji. Jednak skutkiem nierdzewiejącego się ostrza, jest mniejsza ostrość, szybsze tępienie i prostsze zarysowania na nim. Z tego też powodu do nożyczek fryzjerskich stosowany jest karbon, który co prawda wymaga pielęgnacji raz na jakiś czas, jednak utrzymuje ostrze niezwykle ostre i skuteczne w działaniu.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel