Fryzjer a barber – różnice

2021-04-16
Fryzjer a barber – różnice

Podstawową różnicą między tymi dwoma zawodami jest to, że fryzjer nie specjalizuje się w obsługiwaniu żadnej płci bardziej od drugiej. Wbrew pozorom barber również nie jest zupełnie niedostępny dla kobiet, jednak jego podstawową specjalizacją jest strzyżenie włosów oraz zarostu mężczyzn. W takim przypadku, najważniejszym urządzeniem pracy fryzjera i barbera nie jest to samo. Jeden odruchowo chwytałby za nożyczki, a drugi, za maszynkę

Co ciekawe barberzy, poza włosami i zarostem, dbają również o pielęgnację twarzy swoich klientów. Używają do tego specjalistycznych kosmetyków, o których większość mężczyzn nawet nie miałoby pojęcia. Nie jest to wcale popularne ani powszechne dla fryzjerów. Główne usługi udzielane przez fryzjerów to klasyczne strzyżenie i stylizowanie włosów, mycie głowy, a nawet manicure. Fryzjerstwo ma więc dużo więcej wspólnego z kosmetologią niż barberstwo. 

A jak rozpoznać, który to barber shop, a który salon fryzjerski? Zazwyczaj te dwa miejsca są łatwe do rozróżnienia. W salonie fryzjerskim zazwyczaj leci spokojna muzyka, przeważają jasne kolory, najczęściej biel, a my czujemy się zrelaksowani. W barber shopie wygląda to już zupełnie inaczej. Bardzo często podłoga jest drewniana, w pomieszczeniu dominują ciemne barwy, a klimat jest surowy. Puszczana muzyka to często jazz lub blues. Można poczuć tam prawdziwą męskość, dlatego też kobiety bywają tam rzadko i raczej niechętnie. W barber shopie oraz salonie fryzjerskim różnią się nawet fotele. Na przykład fotel barberski jest specjalnie dostosowany do wygody podczas strzyżenia zarostu. Ma zapewnić on komfort zarówno pracującemu, jak i klientowi. Fotele fryzjerskie są wysokie i wyglądają bardziej nowocześnie.

Fryzjer i barber to z pewnością podobne zawody, jednak nie należy zapominać o ich różnicach, które są niewielkie, lecz znaczące.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel