Jak dobrać i stosować maski do włosów?

2021-04-18
Jak dobrać i stosować maski do włosów?

Tak więc jak je wybrać? Najpierw trzeba zorientować się, w jakim stanie są nasze włosy i chodzi tu zarówno o ich strukturę jak i sam stan. Następnym krokiem w doborze dobrej maski jest wybranie marki, najlepiej takiej, która posiada naturalne produkty i stosuje jak najmniej szkodliwych zamienników. W tym przypadku dobrze jest posłużyć się radami i opinią innych na ten temat. Gdy już znajdziemy daną firmę, prawdopodobnie zobaczymy duży wybór masek i wtedy należy dopasować produkt do swoich włosów i to tyle! Nie ma w tym nic skomplikowanego, a efekty są niesamowite.

Niesamowite efekty? Skuteczne działanie? A tak właściwie jak one działają? - Są to dość podstawowe, ale zarazem podstawne pytania. Maski do włosów służą głównie do regeneracji zniszczonych włosów, odmłodzenia ich, nawilżenia, wzmocnienia, ale także nawet pomagają odzyskać naturalny połysk. Niektóre maski są skuteczniejsze niż odżywki, a w dodatku jest dość prosto je stosować.

Krótko i skutecznie? To określenie po części pasuje do wspomnianych uprzednio masek. Krótko jest lepiej zamienić na "nie trzeba tego często stosować", bowiem zaledwie wystarczy raz w tygodniu przeprowadzić kurację na swoich włosach, a efekty są widoczne dość szybko.

Samą maskę powinno nakładać się na suche lub delikatnie wilgotne włosy, najlepiej po myciu, by mogła się trzymać dłużej. Dlaczego po myciu? Można stosować także przed, aczkolwiek lepiej jest to robić na czyste włosy, a w dodatku podczas owego zajęcia, mogłaby się zwyczajnie zmyć, dlatego jednak sugerujemy by robiło się to później. Po nałożeniu i wmasowaniu w (koniecznie rozczesane) włosy produkty, wystarczy zawinąć włosy folią i ręcznikiem, po czym poczekać pewną ilość czasu, która zawsze jest podana na opakowaniu. Jest to czas od pół godziny, a górny próg zależy od stopnia zniszczenia naszych włosów. Ostatnią rzeczą, którą trzeba zrobić, jest spłukanie maski i tyle! Gwarantowany jest duży efekt, przy którym włosy są odświeżone i przede wszystkim zdrowe.

 
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel