Jak podcinać włosy w domu? Krótki instruktaż

2019-06-03
Jak podcinać włosy w domu? Krótki instruktaż

Pierwsze kroki, czyli odpowiednie przygotowanie

Wiele kobiet nie lubi chodzić do fryzjera w celu podcinania końcówek. Nie są one zadowolone z usług stylistów, którzy często skracają włosy o kilka centymetrów za dużo. Niechęć spowodowana jest także wysokimi cenami i brakiem czasu. Każda kobieta chociaż raz z różnym efektem próbowała samodzielnie skracać sobie włosy. Kiedy podcinać włosy, żeby szybciej rosły? Na co zwrócić uwagę podczas doboru narzędzi i techniki? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule. Zapraszamy do lektury.

Sposobów podcinania włosów jest bardzo dużo - zarówno tych obowiązujących w świecie profesjonalistów, jak i tych polecanych w sieci przez blogerki oraz influencerki. Na przestrzeni ostatnich lat zauważyć można wyraźny trend podcinania włosów w domu. Zresztą nic w tym dziwnego - pewnie każda z pań chociaż raz trafiła na fryzjera, który nie potrafił sprostać wymaganiom lub nadgorliwie obciął włosy zbyt krótko. Swój własny sposób podcinania końcówek wypracujesz samodzielnie metodą kolejnych prób i błędów. Na początek dobrze przygotuj się do zadania.

Zapewne domyślasz się, że podstawowymi narzędziami, które będą Ci niezbędne do podcięcia włosów, są nożyczki i grzebień lub szczotka. Strzyżenie wymaga użycia ostrych nożyczek, więc koniecznym będzie zaopatrzenie się w profesjonalne narzędzie fryzjerskie. Raczej zapomnij o podcinaniu końcówek nożyczkami biurowymi lub – co gorsza – tymi, których używasz w kuchni. Konsekwencją ich zastosowania może być zmiażdżenie włosów. Nie bez znaczenia jest również szczotka czy grzebień, które zastosujesz do rozczesania i zebrania pasm. Przydadzą Ci się również gumki do włosów.

Różne sposoby obcinania włosów

Jeśli zapuszczasz włosy, to z pewnością liczy się dla Ciebie każdy ich centymetr. Przedstawione metody podcinania pozwolą Ci skrócić je dokładnie o tyle, o ile chcesz. Pierwszy sposób obcinania włosów w domu jest niezwykle prosty, dzięki czemu ma bardzo duże grono zwolenników. Zrób przedziałek na środku głowy i zgarnij włosy do przodu, dzieląc je na dwie części. Jedną ze stron zabezpiecz gumką, a drugą zwiń bardzo ciasno w rulonik. Skróć włosy o tyle, ile uważasz to za stosowne i powtórz czynność z drugiej strony. Ta metoda z pewnością spodoba się osobom początkującym, które chciałyby po raz pierwszy samodzielnie obciąć końcówki. Ten instruktaż dotyczy ścinania na prosto.

Druga metoda wymaga nieco więcej czasu i precyzji. Na początek dokładnie zaczesz włosy do przodu i zwiąż gumką na czubku głowy. W zależności od długości włosów, co około 10 cm zwiąż je gumką. Pasma znajdują się tuż przed Twoją twarzą, więc bez problemu możesz kontrolować cały proces. Ostatnią gumkę umieść w miejscu, w którym chciałabyś wykonać cięcie. Ostrymi nożyczkami obetnij końcówki bezpośrednio nad ostatnią gumką i zdejmij jedną wyżej. Podziel włosy na trzy pasma i zwiąż gumkami na tej samej wysokości. Przed Tobą najtrudniejszy etap, czyli cieniowanie. Każde pasmo musisz nieco zaokrąglić na rogach i przyciąć w pionie w różnych odstępach. Ewentualnych poprawek dokonuj na włosach rozpuszczonych. Zobacz sama - efekt wygląda jak wprost od fryzjera!

Najważniejsze rzeczy, jakie musisz wiedzieć o ścinaniu włosów

Regularnie podcinane włosów o 2-3 centymetry sprawi, że włosy będą lepiej się układały, staną się świeższe i bardziej lśniące. Oznaką konieczności skrócenia włosów jest ich rozdwajanie się oraz puszenie. Jeśli zobaczysz białe kuleczki na ich końcach, wykonaj zabieg jak najprędzej. Obcinanie włosów to pierwszy krok do perfekcyjnej fryzury. Jeśli chcesz o nie zadbać kompleksowo, z pewnością niezbędna będzie odpowiednia pielęgnacja dobrana do typu włosów, ich stanu i specyficznych potrzeb. Jeśli proces samodzielnego podcinania włosów Cię przeraża, to poproś przyjaciółkę lub kogoś z rodziny, by Ci pomógł. Strzyżenie może być wykonane zarówno nożyczkami, jak i maszynką.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel