Jak wybrać nożyczki do włosów do użytku domowego?

2019-09-27
Jak wybrać nożyczki do włosów do użytku domowego?

Rozdwojone końcówki, szybko rosnąca grzywka, małe dziecko, które boi się fryzjera, partner, któremu trzeba zrobić poprawki po powrocie od fryzjera. To tylko kilka powodów, by zainwestować w dobre, profesjonalne nożyczki. A wybór jest bardzo duży, zarówno jeśli chodzi o kształt, możliwości cięcia, jak i cenę. W naszej ofercie znajdziesz również zestawy nożyczek fryzjerskich. Doskonałym przykładem jest OLIVIA GARDEN ZESTAW NOŻYCZEK SILKCUT 5,75+6"35T BLACK&GOLD. Oferta skierowana jest nie tylko do fryzjerów, ale i do amatorów. Dlatego, jeśli od czasu do czasu podcinasz włosy sobie, rodzinie lub znajomym, to profesjonalne narzędzia nie tylko wpłyną na efekt, ale i ułatwią pracę. Dodatkowo nie będą niszczyć struktury włosa w przeciwieństwie do klasycznych nożyczek.

OLIVIA GARDEN ZESTAW NOŻYCZEK SILKCUT 5,75+6
OLIVIA GARDEN ZESTAW NOŻYCZEK SILKCUT 5,75+6"35T BLACK&GOLD

Rodzaje nożyczek fryzjerskich

Z niektórymi określeniami spotkasz się pewnie pierwszy raz w życiu, bo choć nożyczki kojarzą się większości z dwoma ostrzami, to ich rodzajów jest dużo. Najpopularniejszym rodzajem są degażówki, które najczęściej są podstawowym elementem każdego zestawu nożyczek fryzjerskich. Wyposażone w ząbki służą przerzedzaniu włosów, nadając w ten sposób lekkości fryzurze. Wśród nich znajdziesz nożyczki z większymi i mniejszymi ząbkami i o różnym rozstawie. Dostępne są modele jednostronne, dwustronne, punktujące. Poszczególne rodzaje dają różny efekt, jednak wszystkie mają na celu dodać całej fryzurze lekkości i delikatności.

Popularnym rodzajem są również nożyczki z wygiętymi ostrzami, dzięki którym po strzyżeniu włosy zyskują na objętości. By się nimi posługiwać konieczne jest już pewne doświadczenie w obcinaniu włosów. Bardziej przydatny do użytku domowego jest nóż chiński, który również bardzo często jest jednym z elementów w zestawach profesjonalnych nożyczek fryzjerskich. Wygląda jak brzytwa, ale na szczęście ma znacznie mniejsze ostrze i wbrew pozorom jest stosunkowo prosty w użyciu. Wykorzystywany jest przede wszystkim do cieniowania włosów. Świetnie sprawdzi się do użytku domowego, gdy nie masz czasu na wizytę u fryzjera, a chcesz nadać włosom więcej objętości lub zmienić coś w swojej fryzurze w jedną krótką chwilę.

Cechy dobrych nożyczek

Nożyczki bez względu na ich rodzaj powinny być wykonane z dobrego materiału. Najczęściej jest to stal, ale stal stali nierówna i najlepsze nożyczki wykonane są ze stali pochodzącej z Japonii. Dobrej jakości są również zestawy nożyczek fryzjerskich ze stali pochodzącej z Niemiec. Poza samym materiałem podstawowym wykorzystanym do stworzenia nożyczek ważna jest również powłoka na ostrzach, która zabezpiecza przed korozją podczas podcinania zwilżonych włosów. Długo posłużą nożyczki ostrzone mikroszlifem, a także chromowane, które są odporne na zarysowania. Wśród modeli dostępnych w naszym internetowym sklepie w szczególności polecamy ICE- NOŻYCZKI, umożliwiające wyjątkowo precyzyjne cięcie.

nożyczki ICE
ICE Profesjonalne nożyczki fryzjerskie 5,5 INOX WITH FLOWERS

Kolejne elementy, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę, to wielkość nożyczek, a dokładniej oczek w uchwycie. Im Lepiej dopasowane do dłoni, tym łatwiejsze i szybsze cięcie i większa pewność, że nie zrobimy sobie albo komuś krzywdy ze względu na niedopasowane do wielkości dłoni narzędzie. Ponadto, możemy wybierać pomiędzy kształtami nożyczek i kolorami. Dostępny jest szeroki wybór modeli od klasycznych w kolorze srebra, po niezliczone wzory i kolor. Decydując się na zestaw nożyczek fryzjerskich zyskujesz dodatkowo etui, dzięki czemu przechowywane są we właściwy sposób, co wpływa na ich żywotność. Pamiętaj, że im wyższa jakość nożyczek tym większa pewność, że wykonasz wygodne i precyzyjne cięcie, i uzyskasz zadowalający efekt.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel