Jak wybrać odpowiednią szczotkę do włosów?

2019-05-06
Jak wybrać odpowiednią szczotkę do włosów?

Przeznaczenie szczotki

Przed zakupem odpowiedniej szczotki do włosów zastanówmy się nad jej przeznaczeniem. Szczotki do układania włosów nieco różnią się od szczotek służących do ich prostowania. Co innego powinny kupić właścicielki bujnych loków, a w co innego zainwestować miłośniczki prostych włosów. Nieodpowiednio dobrane akcesoria sprawią, że nie będziemy zadowolone z efektu. W przypadku modelowania pasm warto zainwestować w okrągłe szczotki, które najlepiej sprawdzają się przy takich zabiegach. Szczególnie polecamy szczotki do włosów Olivia Garden, na które warto zwrócić uwagę ze względu na wysoką jakość i stosunkowo niewysoką cenę.

Materiał, z którego jest wykonana szczotka

Kolejnym bardzo ważnym elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest tworzywo, z którego wykonano dany model. Należy unikać plastikowych lub metalowych elementów (wyjątek to plastikowo-silikonowy Tangle Teezer), ponieważ mogą one ranić skórę głowy i uszkadzać delikatną strukturę włosa. Dużo lepszym pomysłem jest zakup szczotki drewnianej z naturalnym i miłym w dotyku włosiem. Powinno ono być dobrze zabezpieczone, aby nie wypadało podczas czesania.

Różne szczotki do różnego rodzaju włosów

Szczotka musi być dostosowana do rodzaju naszych włosów, ponieważ innym zabiegom poddaje się włosy delikatne i cienkie, innym grube, a jeszcze innym kręcone. Tylko dopasowanie akcesoriów do rodzaju naszych włosów pozwoli nam odpowiednio o nie zadbać. Szczotki do prostowania włosów z pewnością będą częstszym wyborem u Pań z falami. Pamiętajmy również, że włosów nie należy czesać na mokro, ponieważ są wtedy bardziej narażone na uszkodzenia i wypadanie.

Szczotka do włosów delikatnych i cienkich

Włosy cienkie wymagają specjalnego traktowania. Oprócz codziennej pielęgnacji warto zapewnić głowie masaż, dzięki któremu pobudzimy włosy do szybszego wzrostu. Możemy zaopatrzyć się w odpowiednią szczotkę z gęstym i naturalnym włosiem i dwa razy dziennie czesać nią włosy przez około 2 minuty. Takie lekkie czesanie wzmocni włosy i pobudzi mikrokrążenie. Dzięki temu włosy nie będą wypadać. Niektóre szczotki do włosów Olivia Garden przeznaczone są specjalnie do delikatnych włosów i wspomagają ich codzienną pielęgnację.

Szczotka do włosów kręconych

Zadbane loki i fale to ozdoba niejednej kobiety, jednak kluczowa jest odpowiednia dbałość o takie włosy, gdyż lubią się one kołtunić i puszyć, a przy tym są niezwykle delikatne. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będą drewniane bądź bambusowe szczotki o grubych, mocnych i szeroko rozstawionych zębach. Szerokie rozstawienie ułatwi rozczesywanie i sprawi, że loki nie będą zaplątywać się w zęby szczotki. Z kolei drewno zapobiega elektryzowaniu się włosów i ich nadmiernemu puszeniu.

Szczotka do włosów długich

Długie włosy to marzenie większości kobiet, jednak wymagają one odpowiedniej troski. Do ich pielęgnacji idealnie sprawdzają się szczotki z ceramicznymi powłokami, ponieważ jednocześnie modelują one włosy. Unoszą je od nasady i dodają objętości. Poza tym ceramiczne szczotki do włosów ułatwiają rozczesywanie długich pasm i zapobiegają ich kołtunieniu i elektryzowaniu. Ceramiczna powłoka łatwiej przewodzi ciepło, więc sprzyja szybszemu suszeniu włosów, a jak wiadomo przy dłuższych pasmach takie suszenie może być czasochłonne.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel