Maszynka do włosów, golarka czy trymer – co wybrać?

2019-05-01
Maszynka do włosów, golarka czy trymer – co wybrać?

Wbrew pozorom maszynka do włosów, golarka i trymer nie służą do tego samego. Profesjonalne urządzenia różnią się od siebie nie tylko funkcjonalnością i wyglądem, ale także zastosowaniem. Każde z nich jest dedykowane konkretnym czynnościom, dzięki którym usuniesz lub skrócisz zarost na twarzy oraz zadbasz o perfekcyjny wygląd fryzury na głowie. Które z nich wybrać? Podpowiadamy, jakie akcesoria do włosów i brody powinny znaleźć się w Twojej kosmetyczce!

Maszynka do włosów - prosty sposób na samodzielne strzyżenie

Maszynka do włosów to jedno z najchętniej używanych urządzeń przez mężczyzn, którzy zdecydowali się na samodzielne strzyżenie. Czemu zawdzięcza taką popularność? Przede wszystkim łatwości obsługi. Mechanizm sprzętu nie jest skomplikowany, a tym samym pozwala na uzyskanie podobnego efektu, co po wizycie u profesjonalnego fryzjera. Jednak w prostocie użytkowania kryje się wiele możliwości - maszynka nadaje się zarówno do obcięcia całej głowy na określoną długość, jak i stworzenia oryginalnej fryzury, np. irokeza czy popularnego efektu cieniowania.

Jakość maszynki do włosów jest uzależniona od jej parametrów - szerokości ostrza, rodzaju zasilania (sieciowego lub akumulatorowego) czy ergonomiczności konstrukcji. Urządzenia powinny być dobierane do rodzaju kosmyków. Te o małej mocy nie poradzą sobie z grubymi pasmami, a tym samym uniemożliwią Ci ich prawidłowe obcięcie. Warto zwrócić także uwagę na regulację długości cięcia - im szerszy zakres, tym większe możliwości daje Ci urządzenie. Jeśli szukasz sprzętu, dzięki któremu z łatwością skrócisz włosy na głowie, to maszynka jest właściwym wyborem.

Golarka - usuwanie zarostu na sucho i mokro

W przeciwieństwie do maszynki golarka służy do skracania lub całkowitego usuwania zarostu na twarzy. To właśnie po nią powinni sięgać mężczyźni, którzy poszukują wielofunkcyjnych urządzeń do szybkiego i bezbolesnego golenia. Obecnie największą popularnością cieszą się sprzęty elektryczne, które zostawiły tzw. jednorazówki daleko w tyle. Raz kupiona golarka jest inwestycją na długie lata, daje Ci możliwość wymiany ostrzy i cieszenia się brakiem podrażnień, które często towarzyszą tradycyjnemu usuwaniu zarostu. Co więcej, nie wymaga także stosowania dodatkowych kosmetyków.

Wiele modeli golarek umożliwia usuwanie zarostu na mokro i sucho. Specjalnie zaprojektowane ostrza z łatwością obcinają włos tuż przy skórze - wystarczy, że przejedziesz po twarzy kilka razy, aby urządzenie pozostawiło ją gładką i wolną od podrażnień. Nie musisz również martwić się o skaleczenia. Sprzęt głowicowy, czyli ze specjalnymi pierścieniami, lub foliowy, który został pokryty cienką, niemal niewidoczną warstwą materiału z otworami, powinien być wybierany przez panów, którzy szukają niezawodnego sposobu na stylizację zarostu na twarzy.

Trymer - urządzenie do zadań specjalnych

Trymer nie bez powodu został nazwany urządzeniem do zadań specjalnych. Sprzęt o kompaktowych rozmiarach gwarantuje precyzyjne usuwanie niechcianych włosków w trudno dostępnych miejscach. Najczęściej stosuje się go do przycinania tych w uszach i nosie, jednak z powodzeniem sprawdzi się także w trakcie regulacji męskich brwi. Dokładność strzyżenia została również doceniona przez fryzjerów i barberów, którzy wykorzystują trymery do wykańczania fryzury i stylizacji brody. Jak widzisz, w małym urządzeniu kryją się ogromne możliwości.

Precyzyjne trymery umożliwiają tworzenie dowolnych wzorów na skórze głowy, uzyskanie wymarzonego kształtu zarostu na twarzy, a także regulację jego długości. Urządzenia mogą być zasilane akumulatorowo lub sieciowo, a od tradycyjnych golarek i maszynek odróżnia je wąskie ostrze. W trakcie wyboru właściwego sprzętu zwróć uwagę na jego rozmiar i kształt - dokładność strzyżenia zależy od pewnego chwytu i możliwości dowolnego manewrowania jego główką. Zakup trymera polecamy panom, którzy szukają precyzyjnego sposobu na poradzenie sobie z niechcianymi włoskami oraz stylizację brwi i fryzury.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel