Metale ciężkie a włosy – co o nich wiesz?

2023-07-07
Metale ciężkie a włosy – co o nich wiesz?

Włosy są doskonałym odzwierciedleniem stanu całego organizmu oraz naszego ogólnego zdrowia. Ich kondycja nierzadko zdradza obecność różnego rodzaju schorzeń
i niedoborów. Nie inaczej jest w przypadku metali ciężkich, których obecność w organizmie bardzo często jest widoczna w stanie kosmyków. Czym właściwie one są, jaki mają wpływ na włosy i jak możemy oczyścić z nich włókna naszych pasm?

Czym są metale ciężkie?

Mówiąc o metalach ciężkich, mamy na myśli m.in. rtęć, ołów, miedź, cynk, srebro, kadm, nikiel czy tal. Ich znaczna część występuje naturalnie w środowisku naturalnym – zarówno w powietrzu, jak i w wodach oraz glebie. Źródłem metali ciężkich są m.in. procesy spalania czy hutnictwo stali i żelaza. Są one niebezpieczne dla całego środowiska nawet w niewielkich ilościach i łatwo akumulują się w ludzkim organizmie. To z kolei z czasem może prowadzić do problemów zdrowotnych. Metale ciężkie mogą być obecne również we włosach – prowadzą one wówczas zarówno do pogorszenia ich stanu, jak i do gorszych efektów wykonywanych zabiegów chemicznych.

Wpływ metali ciężkich na włosy

Kiedy metale ciężkie dostaną się do organizmu, kondycja włosów może ulec znacznemu pogorszeniu. Kosmyki stają się wówczas łamliwe, suche, matowe i szorstkie. Metale ciężkie powodują często także spowolnienie wzrostu włosów, nadmierne wypadanie, a nawet nieestetyczne prześwity. Co więcej, wpływają one na efekty końcowe koloryzacji – zazwyczaj kolor nie prezentuje się na takich pasmach tak, jak powinien. Aby wykryć obecność tych związków w kosmykach, musi zostać wykonana analiza pierwiastkowa włosa. Badanie to jest w stanie wskazać poziom szkodliwych pierwiastków we włosach nawet z ostatnich kilku miesięcy. Materiał do analizy można pobrać samodzielne – następnie wystarczy już tylko wysłać go do odpowiedniego laboratorium.

Jak pozbyć się metali ciężkich z włosów?

Chcąc oczyścić włókna włosów z metali ciężkich i zabezpieczyć je przed ich dalszym osadzaniem się w kosmykach, warto sięgnąć po dedykowane do tego kosmetyki. Marka L’Oreal Professionnel Paris stworzyła specjalną linię produktów, których celem jest neutralizacja tych pierwiastków. Mowa o linii Metal Detox, obejmującej kurację pielęgnacyjną, szampon, maskę oraz spray. Specjalna formuła kuracji MD została wzbogacona w jonony oraz silanoaminę. Jej lekka konsystencja zamienia się w trakcie mycia w delikatną piankę, która jest jeszcze lepiej wchłaniana przez pasma. Włosy po kuracji Metal Detox stają się znacznie mocniejsze i bardziej sprężyste, a ponadto – są skutecznie chronione przed wnikaniem metali ciężkich obecnych w otoczeniu. Ten wyjątkowy produkt pojawia się w coraz większej ilości profesjonalnych salonów fryzjerskich – i wcale nas to nie dziwi!

Jeśli chcesz zaopatrzyć swoje studio fryzjerskie w pielęgnacyjną kurację L’Oreal Metal Detox, znajdziesz ją w asortymencie Allefryz.pl. Sprawdź, jakie możliwości daje ten niepozorny produkt i zapewnij włosom klientek oraz klientów dodatkowe wsparcie.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel