Metody mycia głowy – czy znasz wszystkie?

2022-09-13
Metody mycia głowy – czy znasz wszystkie?

Mogłoby się wydawać, że istnieją zaledwie dwa sposoby mycia głowy – tradycyjne, z użyciem samego szamponu, lub dodatkowo z odżywką lub maską. Okazuje się jednak, że metod tych jest znacznie więcej. Poznaj te najpopularniejsze i sprawdź, która z nich okaże się dla Ciebie najlepsza!

M, czyli mycie samym szamponem

Mycie włosów przy użyciu samego szamponu to najbardziej tradycyjna metoda, polegająca jedynie na wmasowaniu produktu w skórę głowy i jego dokładnym spłukaniu. My jednak zawsze polecamy dodatkowe stosowanie odżywki bądź maski.

MO, czyli mycie-odżywka

Jedną z najpopularniejszych metod mycia włosów jest metoda MO, w której pierwszym krokiem jest mycie włosów przy użyciu szamponu, a drugim – nałożenie na kilka minut odpowiedniej odżywki lub maski. To sposób, który zajmuje niewiele czasu, zapewniając jednocześnie dobre efekty.

OMO, czyli odżywka-mycie-odżywka

Metoda OMO zyskała w ostatnich latach wiele zwolenniczek – a nawet zwolenników – i jest szczególnie polecana przez specjalistów. Oprócz standardowego mycia i aplikacji odżywki po spłukaniu szamponu odżywkę nakłada się w tym przypadku także przed użyciem kosmetyku oczyszczającego. Pierwsza z odżywek lub masek powinna gwarantować dogłębne działanie, z kolei druga – dodatkowo zabezpieczać włosy po myciu.

OM, czyli odżywka-mycie

Sposób polegający na nałożeniu odżywki bądź maski przed umyciem włosów to dobry wybór m.in. w sytuacji, gdy chcemy zmyć z pasm olej. Użyty następnie szampon dodatkowo usuwa resztki produktu i dokładnie oczyszcza włosy oraz skórę głowy.

MOO, czyli mycie-odżywka-odżywka

Kolejną metodą mycia głowy jest MOO, polegająca na dwukrotnej aplikacji odżywki lub maski po dogłębnym oczyszczeniu skóry i włosów. W tym przypadku druga odżywka jest jednak najczęściej produktem bez spłukiwania. Pomaga ona ujarzmić kosmyki i znacząco ułatwia ich stylizację.

MOMO, czyli mycie-odżywka-mycie-odżywka

MOMO to najbardziej rozbudowany sposób mycia głowy, który stanowi rozwinięcie metody OMO. W tym przypadku pierwsze mycie powinno być wykonywane przy użyciu mocniej oczyszczającego szamponu, który dokładnie usunie nadmiar sebum, zanieczyszczeń oraz pozostałości po kosmetykach. Pierwsza odżywka lub maska również powinna wykazywać intensywne działanie. Podczas drugiego mycia warto natomiast sięgnąć po łagodniejszy szampon, a następnie użyć delikatnej odżywki.

M, czyli… sama odżywka!

Metodą polecaną posiadaczkom loków jest mycie samą odżywką, najlepiej taką pozbawioną silikonów – bez użycia szamponu. Warto jednak stosować ten sposób z umiarem, gdyż zbyt częste mycie za pomocą odżywki może prowadzić do nadmiernego przetłuszczania się włosów.

MK, czyli metoda kubeczkowa

Coraz popularniejszym sposobem mycia głowy jest metoda kubeczkowa. Wystarczy, że w kubeczku pomieszasz niewielką ilość szamponu oraz wody, a następnie dokładnie wmasujesz stworzoną pianę w skórę głowy. Metodę tę poleca się głównie ze względu na to, że pozwala ona zaoszczędzić sporą ilość szamponu, którego często wylewamy na dłoń zdecydowanie za dużo.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel