Na co zwracać uwagę przy zakupie prostownicy do włosów?

2019-04-29
Na co zwracać uwagę przy zakupie prostownicy do włosów?

Rodzaje płytek w prostownicach

Prostownice wyróżniamy ze względu na rodzaj płytek. To właśnie od nich zależy, jak będzie sprawować się dany model. Jak wiemy, prostowanie wymaga działania wysokiej temperatury, która jest szkodliwa dla naszych włosów. Na szczęście rozwój technologii pozwolił na zastosowanie powłok, które chronią włosy podczas takich zabiegów. Można wyróżnić trzy rodzaje płytek w prostownicach:
- płytki ceramiczne,
- płytki tytanowe,
- płytki turmalinowe.

Każde z nich mają swoje zalety. Warto je poznać, by zdecydować się na prostownicę najlepszą dla swoich włosów. Prostownice z płytkami ceramicznymi równomiernie się nagrzewają, a ich śliska powłoka zapobiega przegrzewaniu i przypalaniu włosów podczas prostowania, co też znacznie przyspiesza proces stylizacji. Prostownice z płytkami tytanowymi cechują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, więc mogą być użytkowane codziennie przez długi czas. Z kolei prostownice z płytkami turmalinowymi podczas prostowania wytwarzają jonizację ujemną, która zamyka łuski włosów i sprawia, że wyglądają one na zdrowsze.

Najlepsze marki prostownic

Z myślą o zdrowych włosach warto zainwestować w porządną prostownicę. Najlepsze są prostownice fryzjerskie, które cechują się dużą wytrzymałością, a także zapewniają wygodę podczas zabiegu i sprawiają, że jest on bezpieczniejszy. Jest to szczególnie ważne, jeśli prostujemy włosy codziennie. Wybór nieodpowiedniej prostownicy może mieć katastrofalne skutki dla kondycji naszych włosów. Warte polecenia są szczególnie modele dwóch firm: prostownice Wahl i prostownice Tovares. Gwarantują one wysoką jakość i są dostępne w stosunkowo niskich cenach.

Parametry techniczne prostownic

Aby jak najlepiej dopasować prostownicę do własnych wymagań, musimy poznać jej parametry techniczne. Wysokiej jakości prostownic fryzjerskich można używać bez obawy o ich wpływ na nasze włosy. Jednakże tylko dobra znajomość urządzenia oraz wiedza na temat jego możliwości pozwoli wykorzystać je w stu procentach. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na moc - ta cecha wskaże nam, jak szybko dany model jest gotowy do pracy. Im wyższa moc, tym szybciej nagrzewają się płytki. Kolejnym ważnym parametrem jest regulacja temperatury. Wskazane jest prostowanie włosów przy ustawieniu możliwie najniższej temperatury, szczególnie w przypadku włosów farbowanych, słabych lub zniszczonych. Znaczenie ma również jonizacja. Jak wspomniano wyżej, ujemne jony zamykają łuskę włosa podczas prostowania, więc włosy po zabiegu wyglądają na zdrowsze.

Przede wszystkim wygoda

W większości przypadków z prostownicy korzysta się codziennie. Włosy przyzwyczajone do takich zabiegów zaczynają ich wymagać. W związku z tym powinnyśmy zadbać o to, żeby wybrana prostownica była nie tylko wysokiej jakości, ale także komfortowa w użytkowaniu. Obrotowy kabel, wygodny uchwyt albo automatyczne wyłączanie w okresie bezczynności to kilka dodatkowych cech, które mogą sprawić, że korzystanie prostownicy stanie się prostsze i bezpieczniejsze. A o to przede wszystkim chodzi – aby te codzienne, poranne zabiegi dobrze nas nastrajały i sprawiały, że rozpoczniemy nowy dzień w wyśmienitym humorze. Teraz, kiedy już wiesz, na co powinnaś zwrócić uwagę przy zakupie prostownicy, z pewnością o wiele łatwiej będzie Ci wybrać odpowiedni model.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel