Narzędzia fryzjerskie – jakich nie powinno zabraknąć w salonie?

2023-02-10
Narzędzia fryzjerskie – jakich nie powinno zabraknąć w salonie?

Suszarki do włosów, maszynki i prostownice stanowią podstawowe wyposażenie każdego salonu fryzjerskiego. Równie ważnym elementem są także takie artykuły, jak nożyczki czy grzebień. Których narzędzi fryzjerskich nie powinno zabraknąć w żadnym salonie?

Degażówki i nożyczki fryzjerskie

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia salonu fryzjerskiego są klasyczne degażówki oraz profesjonalne nożyczki fryzjerskie o różnych długościach. To właśnie one umożliwiają tworzenie nawet najbardziej szalonych fryzur. Nożyczki gwarantują komfortową pracę fryzjera oraz efektywne, bezproblemowe cięcie. Powinny one wyróżniać się odpowiednią ostrością oraz dużą wytrzymałością. Szczególnie godną polecenia propozycję stanowią niezwykle wytrzymałe nożyczki Ice Virtual Line o długości 5,5 cala. Wyposażono je w ostrza wykonane ze stali karbonowej oraz ergonomiczne uchwyty zapewniające wygodne strzyżenie. Na uwagę zasługują również antyalergiczne degażówki Pastell Candy 5,5 marki Jaguar. Umożliwiają one wyjątkowo precyzyjne cieniowanie, jednocześnie ciesząc oko swoim oryginalnym designem!

Profesjonalne grzebienie

Kolejnym niezbędnym narzędziem w każdym salonie fryzjerskim jest dobrej jakości grzebień fryzjerski. Mowa zarówno o grzebieniach przeznaczonych do modelowania i stylizacji, jak również o tych pomocnych podczas wykonywania pasemek oraz ombre. Oprócz nich w salonie nie powinno zabraknąć grzebienia do strzyżenia – jak Monstercomb Green. Najlepsze rozwiązanie stanowią zestawy profesjonalnych grzebieni fryzjerskich, np. Fox Nano. W skład kompletu wchodzą egzemplarze do strzyżenia klasycznego i męskiego, do strzyżenia długich włosów czy te do cieniowania. Zestaw obejmuje ponadto grzebienie służące do tapirowania, farbowania, baleyage’u czy tzw. grzebienie „widelce”.

Szczotki do włosów

Oprócz profesjonalnych grzebieni w każdym salonie fryzjerskim powinny znaleźć się także wysokiej jakości szczotki do włosów. Służą one nie tylko do rozczesywania pasm, ale i do układania rozmaitych fryzur. Niezbędny element wyposażenia stanowią zarówno szczotki płaskie, jak i te w wersji okrągłej czy tunelowej. Dobrze również, jeśli salon jest zaopatrzony w egzemplarze w kilku różnych rozmiarach. Jednym z najbardziej cenionych przez stylistów producentów szczotek jest marka Olivia Garden. Wśród jej produktów znajdziemy zarówno szczotki do rozczesywania włosów na sucho, jak i na mokro, pomocne podczas suszenia. Marka oferuje także linie szczotek termicznych oraz wyrobów w 100% wegańskich.

Brzytwy fryzjerskie

Mogłoby się wydawać, że brzytwa to narzędzie fryzjerskie, które dawno odeszło w zapomnienie. Okazuje się jednak, że wciąż stanowi ona nieocenioną pomoc niejednego profesjonalnego stylisty. Brzytwa fryzjerska służy do strzyżenia, podgalania oraz cieniowania włosów. Doświadczony fryzjer jest w stanie wykonać przy jej użyciu niepowtarzalne fryzury – to wyjątkowo precyzyjny przyrząd. W przypadku brzytwy bardzo duże znaczenie ma jej ostrość oraz kształt. Obecnie dobrej jakości brzytwy fryzjerskie znajdziemy m.in. w asortymencie marki Ice.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel