Oksydanty do farb – poznaj je

2022-07-13
Oksydanty do farb – poznaj je

Oksydant do farby to produkt, którego nie powinno zabraknąć podczas żadnego zabiegu koloryzacji. Dzięki niemu zawarte w farbie pigmenty mają możliwość wniknięcia we włosy. Utleniacz usuwa z pasm stare barwniki – zarówno naturalne, jak i te będące pozostałością po poprzednim farbowaniu. Jak dobrać stężenie oksydantu i na które produkty postawić?

Czym są oksydanty do farb?

Oksydant, nazywany również utleniaczem lub aktywatorem, to woda utleniona w kremie, którą aplikuje się na włosy przed nałożeniem farby. Jest on przeznaczony do wszystkich zabiegów farbowania oraz rozjaśniania. To wyjątkowo prosty w użyciu kosmetyk, który nie tylko wpływa na pigmentację, ale i dodatkowo pielęgnuje farbowane pasma. Zastanawiając się nad wyborem stężenia, najlepiej rozpocząć od niższego. W razie potrzeby można wówczas śmiało sięgnąć po oksydant o mocniejszym działaniu. Najważniejsze, aby zadziałał on na pasma z odpowiednią siłą. Jeżeli utleniacz jest nieodpowiednio dobrany, może wpłynąć nie tylko na stan włosów i skóry głowy, ale również na końcowy efekt farbowania.

Różne stężenia oksydantu

Oksydanty do farb używane w salonach fryzjerskich różnią się między sobą stężeniem, które jest wyrażone w procentach. Najłagodniejsze utleniacze trzyprocentowe wykorzystuje się głównie w celu zmiany odcienia o jeden ton, stworzenia refleksów lub zwiększenia intensywności koloru. Dzięki niskiemu stężeniu są one łagodne dla włosów. Najczęściej stosuje się oksydanty sześcioprocentowe – to doskonały sposób na zakrycie siwych pasm. Są one dobrym wyborem dla wszystkich, którzy pragną przyciemnić włosy lub zmienić ich odcień jedynie o jeden lub dwa tony. Podczas rozjaśniania włosów wykorzystuje się z kolei aktywatory o stężeniu 9% – rozjaśniają one kolor o dwa bądź trzy tony. Stosując je warto jednak być ostrożnym, gdyż mogą negatywnie wpływać na kondycję pasm czy stan skóry. Najmocniejsze stężenia – 12%, 15% i 18% – rozjaśniają włosy nawet o sześć tonów. To oksydanty, których nie należy używać zbyt często. Włosy po ich użyciu mogą być bowiem przesuszone i łamliwe – co więcej, może zwiększyć się nawet ich porowatość.

Oksydanty do farb marki Andra

Dobierając utleniacz, zawsze należy zwracać uwagę na jego stężenie. Zbyt mocny może rozjaśnić pasma za bardzo, z kolei za słaby zadziała w drugą stronę. Istotna jest również ilość użytego oksydantu – jeżeli będzie go za mało, farba nie da pożądanego efektu. Zbyt mała ilość produktu spowoduje natomiast, że farba będzie za bardzo rozcieńczona. Podczas poszukiwań oksydantów do farb, warto przyjrzeć się produktom marki Andra. Znajdują się wśród nich utleniacze o kilku różnych stężeniach – 1,9%, 3%, 6%, 9%, 12%, 15% i 18%. Stosowane w połączeniu z dobrej jakości farbą do włosów lub rozjaśniaczem, pozwalają uzyskać wymarzony, wyjątkowo naturalny efekt kolorystyczny. W asortymencie Allefryz.pl dostępne są oksydanty Andra w opakowaniach o pojemności 1 litra.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel