Piękne loki każdego dnia

2019-05-31
Piękne loki każdego dnia

Lokówka - ratunek dla miłośniczek kręconych włosów

Kiedy marzenia o burzy loków na głowie nie idą w parze z rodzajem włosów, którymi obdarowała nas natura, to trzeba kosmyki odpowiednio wymodelować. Z pomocą przychodzi nam lokówka, która pozwala na ułożenie wielu ciekawych fryzur. Ten wynalazek, który ewaluował na przestrzeni wieków pozwala na szybką zmianę look’u. Początkowo, zbudowana dość prymitywnie, z pręta i dopasowanej do niego rynienki została przekształcona w urządzenie bezpieczne dla włosów. Jak zrobić piękne loki za pomocą lokówki? Znajomość kilku żelaznych zasad pozwala na uzyskanie pożądanego efektu, a sama lokówka stanie się najlepszą przyjaciółką każdej kobiety. Przede wszystkim należy przestrzegać kilku reguł, które jednocześnie pozwolą uzyskać oszałamiający efekt oraz nie będą niszczyć przy tym włosów.

Najpierw, zanim przystąpimy do kręcenia włosów, należy je odpowiednio przygotować. Powinny być dobrze nawilżone oraz natłuszczone. Dobrze także posłużyć się pianką, która już na etapie stylizacji zadba o utrwalanie fryzury. Produkt chroniący strukturę włosa przed wysoką temperaturą pozwoli ochronić je przed rozgrzaną końcówką lokówki. Warto też pamiętać o odpowiednim ustawieniu mocy lokówki, dostosowanym do rodzaju włosa. Niższej temperatury potrzebują bowiem włosy cienkie i podatne. Z kolei włosy grube potrzebują zdecydowanie wyższej temperatury, bo charakteryzują się bardziej oporną na stylizację strukturę włosa.

Odpowiedni sprzęt i czas kluczem do sukcesu

Kolejną istotną kwestią jest także czas kręcenia poszczególnego pasma. W jaki sposób można określić, że pasmo jest już gotowe do „uwolnienia” z lokówki? Odpowiedź jest bardzo prosta, włosy muszą być gorące, to wyznacznik, którym należy się kierować. Koniecznie należy pamiętać, że kręcimy jedynie suche włosy. Nie mogą być one ani mokre, ani nawet lekko wilgotne. To także pozwala na niedopuszczenie do zniszczenia włosów. Muszą być one także dokładnie rozczesane. Kręcenie loków na świeżo umytych włosach może nie przynieść pożądanego efektu, lepiej jest modelować włosy umyte dzień wcześniej, które o wiele bardziej są podatne na trzymanie formy nadanej przez urządzenie.

Istotny jest także wybór lokówki. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wachlarz urządzeń, które pozwolą na uzyskanie pożądanego efektu. Można zdecydować się na lokówkę stożkową, automatyczną, lokówko-suszarkę czy tradycyjną, ceramiczną, która będzie o wiele lepszym wyborem niż ta, która wykonana jest z metalu. Sprzęt dobieramy w zależności od efektu, jaki jest pożądany. Stożkowa lokówka pozwoli na stworzenie tzw. „komunijnych loków”, a lokówko-suszarka na wysuszenie włosów i podwinięcie końcówek. Ważny jest także odpowiedni dobór średnicy lokówki w odniesieniu do efektu, jaki chce się uzyskać.

Stylizacja w parze z pielęgnacją

Jeśli włosy są odpowiednio nawilżone, a takie właśnie powinny być, przed przystąpieniem do kręcenia loków należy zmatowić włosy. Posłuży do tego lakier bądź suchy szampon. Należy poczekać do momentu, aż produkt całkowicie wyschnie, dopiero wtedy można przystąpić do tworzenia pożądanej fryzury. Duże znaczenie ma także kierunek kręcenia włosów oraz sposób wydzielania pasm. Trzeba również pamiętać, aby trzymać lokówkę pionowo, nie poziomo. To pozwoli na uzyskanie lepszego efektu końcowego. Można posłużyć się lokówką automatyczną, która sama „zadba” o to, aby każdy lok był idealny. Jednak jeśli nie dysponujemy takim urządzeniem i posługujemy się klasyczną lokówką, to warto pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą na osiągnięcie pożądanego efektu. Świeżo nakręcone pasmo warto podpiąć wsuwką, aby nie rozprostowało się kiedy będziemy kręcić kolejne loki i mogło ostygnąć. Warto też od razu po zakręceniu spryskać włosy lakierem. To zapewni nam przedłużenie trwałości fryzury, dzięki temu efektem będzie można cieszyć się dłużej.

Stosowanie się do kilku prostych zasad pozwoli nieco uchronić włosy przed zniszczeniem. Będzie można także cieszyć się efektem dłużej i będzie on o niebo lepszy. Wybranie odpowiedniej lokówki umożliwi uzyskanie pożądanego efektu. Niestety należy pamiętać, że częste używanie lokówki wpływa negatywnie na kondycję włosa. Aby tego uniknąć warto stosować odpowiednie kosmetyki chroniące przed niszczeniem struktury włosów przez wysoką temperaturę.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel