Profesjonalny salon fryzjerski – jakich akcesoriów nie może w nim zabraknąć?

2022-02-15
Profesjonalny salon fryzjerski – jakich akcesoriów nie może w nim zabraknąć?

Każdy salon fryzjerski powinien być wyposażony w profesjonalne akcesoria, pochodzące od sprawdzonych producentów. W połączeniu z umiejętnościami fryzjera gwarantują one wysoką jakość wykonywanych usług. Które z nich są więc absolutnie niezbędne w każdym salonie fryzjerskim?

Maszynki do strzyżenia

żadnym salonie fryzjerskim nie powinno zabraknąć profesjonalnej maszynki do włosów. Najważniejsze, aby była ona wyposażona w kilka różnych rodzajów końcówek, zmienianych w zależności od cięcia. Godnym polecenia modelem przeznaczonym do salonów jest m.in. j cut 60li clipper marki Jaguar. Posiada on ostrze z powłoką tytanowo-ceramiczną, zapewniające niezwykle precyzyjne cięcie.

Profesjonalne nożyczki różnej wielkości

Oprócz maszynki, podstawowym elementem wyposażenia salonu jest zestaw nożyczek fryzjerskich w różnych rozmiarach. Profesjonalne nożyczki oraz tzw. degażówki są gwarancją efektywnego cięcia oraz komfortowej pracy.

Wysokiej jakości suszarki do włosów

W każdym salonie fryzjerskim powinny znajdować się również wysokiej jakości suszarki do włosów. Najlepiej, jeżeli posiadają one funkcje jonizacji, regulacji temperatury oraz zmiany siły nawiewu. Suszarki wykorzystywane przez profesjonalnych fryzjerów powinny być wyposażone również w dodatkowe końcówki.

Prostownica i lokówka

Lokówka, suszarko-lokówka oraz prostownica to kolejne urządzenia, których nie może zabraknąć w pracy fryzjera. Powinny to być sprzęty najwyższej jakości, zapobiegające uszkodzeniom włosów i zapewniające spektakularny efekt. W ich przypadku znaczenie ma m.in. moc, regulacja temperatury, rodzaj płytek czy długość kabla.

Szczotki i grzebienie

Podstawowym narzędziem pracy każdego fryzjera jest grzebień. W każdym profesjonalnym salonie powinny znajdować się zarówno one, jak również szczotki, niezbędne podczas wykonywania rozmaitych fryzur czy strzyżenia włosów.

Klipsy, klamry, wsuwki

Spinki, klamry i wsuwki przeróżnego rodzaju to kolejne akcesoria, których nie może zabraknąć w salonie. Dzięki nim możliwe jest m.in. wykonywanie wyjątkowych fryzur okolicznościowych. Niezbędne są również plastikowe klamry fryzjerskie.

Pelerynki, fartuchy i folie

Kolejne obowiązkowe elementy wyposażenia salonu fryzjerskiego to m.in. fartuchy fryzjerskie oraz peleryny dla klientów. Nie powinno zabraknąć w nim również ręczników oraz folii aluminiowej, wykorzystywanej m.in. podczas wykonywania refleksów.

Miski i pędzle

Każdy salon powinien być wyposażony także w pędzle i miseczki do przygotowywania farby. Jeżeli miseczka nie jest odpowiednio dobrana, może być niestabilna, a nawet rozpuszczać się pod wpływem produktu! Studio fryzjerskie warto zaopatrzyć także w tzw. karkówki, czyli pędzle służące do usuwania włosów zalegających po strzyżeniu na karku.

W asortymencie Allefryz.pl dostępne są wszelkie niezbędne w salonie fryzjerskim akcesoria. Ponadto, w ofercie znajdują się wysokiej jakości kosmetyki, m.in. do koloryzacji i pielęgnacji włosów.

Polecane
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel