RHW – na czym polega?

2023-01-04
RHW – na czym polega?

RHW, czyli reverse hair washing, to technika ciesząca się coraz większą popularnością. Podobna do metody OMO, pozwala ona wydobyć z włosów blask i zwiększyć ich objętość. Na czym polega odwrócone mycie włosów i jakie przynosi efekty? Sprawdźmy!

RHW – co to takiego?

RHW to skrót od reverse hair washing, oznaczającego odwrócone mycie włosów. W tym przypadku najpierw nakładamy na mokre pasma odpowiednią odżywkę lub maskę, a dopiero po niej myjemy skórę głowy szamponem. Duże znaczenie ma w tej metodzie prawidłowy dobór kosmetyków. Najlepszą odżywką okaże się ta emolientowa, bogata m.in. w naturalne oleje oraz masła – np. wegańska Istota Natury marki Bioelixire. Dobrym rozwiązaniem jest także odżywka PEH, zawierająca zarówno emolienty, jak i proteiny oraz humektanty. Jeśli chodzi o szampon, w metodzie RHV stosuje się głównie te pozbawione SLS oraz SLES. Powinien być to kosmetyk łagodny, najlepiej o naturalnym składzie. Dobry wybór stanowi m.in. szampon nawilżający dla delikatnej skóry głowy ze wspomnianej wcześniej linii.

Jak umyć włosy metodą RHW?

Aby umyć włosy techniką RHW, zacznij od aplikacji maski bądź odżywki na całą długość pasm i pozostaw ją na kilka lub kilkanaście minut – w zależności od potrzeb, instrukcji lub przeznaczenia konkretnego kosmetyku. Następnie spłucz kosmetyk w taki sposób, aby jego pozostałości zostały na włosach – chyba że Twoje pasma mają dużą skłonność do obciążania. Kolejny krok to nałożenie szamponu. To ważne, aby umyć nim wyłącznie skalp oraz nasadę włosów. Wówczas dokładnie oczyści on skórę głowy, nie wysuszając przy tym kosmyków.

Zalety odwróconego mycia włosów

Metoda reverse hair washing wiąże się z wieloma korzyściami – zarówno dla samych włosów, jak również dla skalpu. Przede wszystkim, pozwala ona zredukować problem przetłuszczającej się skóry głowy. Ponadto wydobywa ona z pasm naturalny blask i wpływa na ich objętość oraz miękkość. Dzięki zmienionej kolejności aplikowania produktów RHW pomaga jeszcze lepiej odżywić i nawilżyć kosmyki. Zaletą tej techniki jest również oszczędność kosmetyków oraz czasu – w porównaniu z popularną metodą mycia OMO.

Reverse hair washing – u kogo się sprawdzi?

Technika odwróconego mycia włosów sprawdzi się szczególnie w przypadku osób borykających się z nadmiernym przetłuszczaniem skóry głowy. Takie mycie pozwala skutecznie usunąć sebum, a jednocześnie w najmniejszym stopniu nie przesusza pasm na długości. RHW to idealne rozwiązanie także dla posiadaczek wyjątkowo cienkich kosmyków oraz włosów, które wymagają intensywnego nawilżenia. Warto jednak pamiętać o tym, że metoda ta powinna być przeplatana z myciem tradycyjnym lub myciem metodą OMO.

Jeśli wciąż nie znalazłaś metody mycia, dzięki której Twoje włosy prezentują się obłędnie, być może to właśnie reverse hair washing jest dla Ciebie. Wypróbuj tę coraz popularniejszą technikę i sprawdź, jakie efekty przyniesie na Twojej skórze oraz kosmykach!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel