Suche włosy? Nie bój nic!

2021-03-28
Suche włosy? Nie bój nic!

Suche powietrze? Nie bój nic! Oto parę porad do pielęgnacji włosów w tym czasie.

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że włosy każdego człowieka wymagają innej i indywidualnej pielęgnacji. Nie ma dwóch identycznych struktur włosów ani jednej, skutecznej u każdego odżywki.

Jest jednak również wiele uniwersalnych sposobów na to, by w odpowiedni sposób dbać o swoje włosy w codziennym życiu. 

Zapewne niewiele ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że noszenie czapki może mieć duży wpływ na nasze włosy. Nakrycie głowy jest istotną ochroną podczas mrozu zimą bądź promieniowania UV latem. W chłodne dni należy również pamiętać o dokładnym wysuszeniu włosów. Przemarznięty włos jest dużo bardziej łamliwy i podatny na zniszczenie.

Dość banalną, ale też najważniejszą częścią pielęgnacji włosów jest ich dokładne mycie. Częstotliwość tej czynności jest inaczej wydzielona dla każdego człowieka. Najważniejsze jest odpowiednie dobranie szamponu do skóry głowy, niekoniecznie do rodzaju włosów. Należy pamiętać, że głównym celem szamponów jest oczyszczenie właśnie skóry, która poci się i przetłuszcza. Jeśli nie wybierzemy do mycia właściwego szamponu, nie otrzymamy oczekiwanego efektu. Nie będzie to wtedy kwestia słabości produktu, lecz naszej niewiedzy. 

Po co używa się odżywki? Celem odżywki jest przede wszystkich „odżycie” włosów, czyli ich regeneracja oraz zapobieganie przed różnego rodzaju uszkodzeniami i zniszczeniami. Odżywki mają znaczący udział w codziennej pielęgnacji włosów, ale podobnie jak z szamponami, najważniejsze jest dobranie tej właściwej.

Kolejną rzeczą, o której warto pamiętać jest to, że ciepło negatywnie wpływa na nasze włosy. Nie trzeba zupełnie porzucić używania suszarek czy prostownic, ale warto pamiętać o kilku ważnych aspektach. Jednym z nich jest wykorzystywanie wszelkich możliwości, w których można pozwolić włosom wyschnąć w ich naturalny sposób. Są to na przykład dni, w których nie musimy wychodzić z domu wczesnym rankiem. Ważną zasadą jest również trzymanie suszarki w odległości ok. 20 cm od głowy. Nie powinno się też długo trzymać suszarki w jednym miejscu. Ruchy powinny być dosyć częste oraz płynne. 

Maski do włosów są następną formą dbania o swoje włosy. Nie powinno się ich jednak stosować zbyt często, co oznacza nie więcej niż 2 razy w tygodniu. Poza upiększaniem, maski dostarczają włosom potrzebnych składników, wnikając w ich głąb.

Są to zasady, o którym pamiętać powinien każdy. Najważniejszą z nich jest to, aby poznać swoje włosy i dobrać do nich właściwą i indywidualną formę pielęgnacji.

 

 
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel