Trwała ondulacja – jak osiągnąć efekt wow?

2022-04-07
Trwała ondulacja – jak osiągnąć efekt wow?

Trwała ondulacja cieszyła się dużą popularnością w latach 80. i 90. W ostatnim czasie wróciła jednak do łask – decyduje się na nią coraz więcej klientek salonów fryzjerskich. W jaki sposób osiągnąć wyjątkowy efekt trwałej?

Czym jest trwała ondulacja?

Trwała ondulacja, potocznie nazywana „trwałą”, to zabieg fryzjerski polegający na narzuceniu pasmom nowego kształtu przy użyciu specjalnych wałków. Jest to możliwe dzięki zmianom w strukturze włosa, które następują pod wpływem środków chemicznych. W rezultacie kosmyki są kręcone, pełne objętości i delikatnie uniesione. Zabieg trwa od godziny do dwóch, a po jego zakończeniu włosy zachowują nowy wygląd nawet przez kilka miesięcy. Efekt wyjątkowych loków, który możemy uzyskać dzięki trwałej ondulacji, jest dla wielu kobiet spełnieniem marzeń. Warto jednak pamiętać o tym, że zabiegu nie powinno wykonywać się na zniszczonych pasmach – ingeruje on bowiem w ich strukturę. Jest on przeznaczony dla osób o zdrowych włosach, pragnących zwiększyć ich objętość i zmienić coś w swoim wyglądzie.

Wysokiej jakości preparaty do trwałej ondulacji – absolutna podstawa

Aby po wykonaniu trwałej ondulacji uzyskać efekt „wow”, należy korzystać z wysokiej jakości preparatów. Włosy będą wówczas zachwycały nie tylko swoim skrętem, ale również kondycją. Trwałą można wykonać zarówno w salonie fryzjerskim, jak i w warunkach domowych. Niezależnie od miejsca przeprowadzania zabiegu warto przyjrzeć się składom wybieranych produktów. Szczególnie godne polecenia są m.in. płyny do trwałej ondulacji Opti Wave marki Matrix, dostępne w trzech wariantach – do włosów naturalnych, opornych i uwrażliwionych. Gwarantują one doskonały skręt oraz sprężyste loki na całej długości. Każdy z nich wzbogacono w zabezpieczający pasma kompleks odżywczy. Dobrym wyborem jest również płyn CeCe Classic Form Soft, przeznaczony do każdego rodzaju włosów. Zapewnia on bardzo wyrazisty, a jednocześnie naturalny efekt. Płyn Goldwell Vitensity, dostępny w czterech wersjach, jest z kolei gwarancją równomiernego efektu oraz elastycznych i gładkich włosów. Dzięki specjalnej formule, dociera on nawet do najtrudniej dostępnych części kosmyków. Marka Goldwell stworzyła również płyn do trwałej ondulacji Topform – idealny do włosów, które niełatwo poddają się przekształceniom. Wykonując „trwałą”, warto sięgnąć również po utrwalacze, np. Topform Fix od Goldwell, Wave Curl od Welli czy Dulcia Advanced od Loreal. Preparaty te zapewniają trwałość fryzury i nadają jej wyjątkowo naturalny efekt.

Odpowiednia pielęgnacja przed i po zabiegu ondulacji

Trwała ondulacja może nieco osłabiać włosy, dlatego warto o nie zadbać zarówno przed, jak i po zabiegu. Specjalne kosmetyki do pielęgnacji okołozabiegowej odpowiednio przygotowują pasma oraz wzmacniają efekt końcowy. Przykładowo, odżywka Londa Curl Definder Starter wyrównuje strukturę kosmyków, nawilża włosy i sprawia, że efekty trwałej ondulacji są równomierne. Kuracja stabilizująca po trwałej Wella SP Perm Emulsion chroni włosy przed utlenianiem, nadaje im miękkości i neutralizuje pozostałości preparatu. Stabilizator Wella Care Service Perm Post Treatment to z kolei produkt, który niweluje negatywny wpływ chemicznych substancji i odbudowuje uszkodzenia powstałe w trakcie zabiegu. Wszystkie kosmetyki dostępne są w ofercie Allefryz.pl. Regeneracja, elastyczność i sprężystość gwarantowane!

pixel