Zniszczone końcówki – pielęgnacja

2023-05-04
Zniszczone końcówki – pielęgnacja

Nieestetyczne zniszczone końcówki ze skłonnością do rozdwajania mogą być efektem zarówno urazów mechanicznych, jak i częstego prostowania czy nieprawidłowej pielęgnacji. Istnieją jednak pewne sposoby na poprawę ich wyglądu oraz kondycji – również w domowym zaciszu. W jaki sposób pielęgnować włosy, aby przywrócić zniszczone końcówki do lepszego stanu i ochronić je przed dalszymi zniszczeniami?

Olejki i sera – ratunek dla zniszczonych końcówek

Podstawą w przypadku zniszczonych końcówek jest podcięcie włosów do odpowiedniej długości w celu pozbycia się uszkodzonych fragmentów. „Sklejenie” ich kosmetykami jest możliwe, jednak warto pamiętać, że to wyłącznie chwilowy efekt. W wielu przypadkach wizyta u fryzjera i skrócenie włosów jest jedynym rozwiązaniem. Chcąc poprawić stan oraz wygląd końcówek chociaż w pewnym stopniu, możesz natomiast sięgnąć po odpowiedni olejek lub serum. W asortymencie Allefryz.pl dostępnych jest wiele produktów naprawczych, które umożliwiają odbudowę zniszczonych końcówek i hamują dalsze rozdwajanie.

Framesi – For Me – Shine Me Split Ends Essence

Godnym polecenia serum na rozdwojone końcówki jest produkt marki Framesi z serii For Me – Shine Me Split Ends Essence. Wspomaga on regenerację oraz odbudowę końcówek, chroni je przed uszkodzeniami, a ponadto – dodaje naturalnego połysku. W rezultacie włosy stają się mocniejsze, a stylizacja znacznie łatwiejsza. Kosmyki odzyskują jednolitą strukturę, a poziom ich nawilżenia wzrasta – to zasługa m.in. zawartego w serum wyciągu z algi wakame. Produkt wnika pod łuski włosów, neutralizuje wolne rodniki i zabezpiecza pasma przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych.

Alkemy Nutro – Liquid Crystals with Linseed Oil

Kolejnym wartym uwagi produktem, który może poprawić wygląd zniszczonych końcówek, jest ciekły kryształ Alkemy Nutro. Skutecznie wzmacnia on włókna włosa i chroni kosmyki przed czynnikami zewnętrznymi oraz szkodliwym działaniem zabiegów mechanicznych. Regularne stosowanie olejku może także zmniejszyć rozdwajanie się końcówek oraz uciążliwy problem puszenia włosów. Zawarty w nim olejek lniany nadaje pasmom zdrowego blasku i tworzy na ich powierzchni warstwę ochronną. Ciekłe kryształy o właściwościach restrukturyzujących wyróżnia dodatkowo przyjemny zapach kokosa, który długo utrzymuje się na włosach.

Chcąc zachować w dobrej kondycji włosy na całej długości – włącznie z końcówkami – warto pamiętać również o tym, aby obchodzić się z nimi delikatnie na co dzień. Wówczas nie będzie konieczna naprawa zniszczonych końcówek – zapobieganie zniszczeniom ma naprawdę duże znaczenie. Regularne podcinanie włosów, uważne zasuwanie zamków w kurtce czy unikanie nadmiernego tarcia kosmyków – wszystko to znacząco wpływa na ich stan oraz wygląd. Jeśli jednak Twoje końcówki wymagają już intensywnej regeneracji, dobrej jakości olejek lub serum może się okazać nieocenionym wsparciem.

pixel