Pędzle i karkówki fryzjerskie

( ilość produktów: 1 )

Pędzle i karkówki fryzjerskie to nieodzowny element każdego zakładu fryzjerskiego. Ponadto dobór odpowiedniego pędzla znacznie ułatwia pracę, w tym przede wszystkim farbowanie włosów oraz ich strzyżenie. To poręczny i użyteczny element w codziennej pracy każdego fryzjera. Pędzel fryzjerski karkówka z reguły posiada naturalną szczecinę z końskiego włosia i nylonu. Dodatkowo całość połączona została poręcznym lakierowanym drewnianym uchwytem. Dla wygody użytkowników końcówka rączki została spłaszczona, dzięki temu można postawić pędzel na konsolecie. Jak sama nazwa wskazuje, pędzel karkówka jest wykorzystywany przede wszystkim do usuwania włosów, które zalegają po ścinaniu na karku. Do tego pędzla wykorzystuje się specjalne włosie - włosy ostrzyżone z grzyw i ogonów zwierząt, głównie koni. Są wykorzystywane jako surowiec do wyrobu pędzli, podkładów rymarskich i tapicerskich, sit, smyczków i włosianki krawieckiej. Włosie stosuje się także w szczotkach do butów, włosów i zamiatania. Do wyrobu sztucznego włosia wykorzystuje się igliwie.

Pędzle do farbowania

Pędzel do farbowania to bardzo poręczne narzędzie, które pomoże Ci w sposób wygodny i profesjonalny przeprowadzić koloryzację włosów. Wykonany jest z syntetycznego, elastycznego włosia, które równomiernie i dokładnie rozprowadza farbę na włosach, czego nie daje aplikacja dłońmi. Pędzlem łatwo ufarbujesz także odrosty, ponieważ kształt włosia dotrze do partii włosów przy skórze. Plastikowy, szpiczasty trzonek jest wyprofilowany w taki sposób, aby swobodnie można było nim manewrować podczas zabiegu koloryzacji oraz rozdzielać nim pasma włosów, co ułatwia farbowanie i skraca jego czas.Pędzel do farbowania włosów ma bardzo duże znaczenie. Dzięki niemu farbowanie będzie prostsze. Pędzle dzielą się na wykonane z włosia naturalnego i syntetycznego.

Jakie włosie do pędzla fryzjerskiego?

Na czym polega różnica, czy któreś z nich można uznać za lepsze i czym kierować się przy wyborze? Włosie pędzli naturalnych pochodzi z sierści: borsuków, wiewiórek, łasic, kóz, kucyków i koni. Włosia naturalne są bardzo miękkie i delikatne, idealne do aplikacji produktów suchych. Poza tym nasze pędzle są także niezwykle precyzyjne - takie są właśnie pędzle typu karkówka. Włosie syntetyczne pozyskiwane jest z włókien nylonowych, poliestrowych lub włosia typu taklon (modyfikowane włosie poliesterowe). Dużo rzadziej powodują one uczulenia i alergie choć nie są one wykluczone u osób z bardzo wrażliwą cerą, również z uwagi na fakt, że takie włosie musi zostać uprzednio ufarbowane. Dodatkowo są miękkie i przyjemne w dotyku – włosie syntetyczne można dowolnie formować i modyfikować w celu uzyskania pożądanej giętkości. Pochłaniają mniej produktu, ze względu na gładką strukturę włosia i są łatwiejsze do utrzymania w czystości oraz szybciej schną po umyciu. Są trwalsze – włosie nie ulega odkształceniom, nie trzeba obchodzić się z nimi tak ostrożnie i delikatnie, jak w przypadku pędzli z włosia naturalnego.

      pixel