Maszynki do strzyżenia brody - trymery do zarostu

( ilość produktów: 1 )

Estetyczna i idealnie wystylizowana broda stanowi wizytówkę mężczyzny. Sposobów modelowania zarostu jest wiele. Pomogą w tym nie tylko kosmetyki, ale także urządzenia strzygące: maszynki oraz trymery. Które z nich będzie lepsze? Na co zwrócić uwagę przy zakupie trymera? Trymer służy do strzyżenia brody, wąsów, a także umożliwia pozbycie się zbędnego owłosienia w takich miejscach, jak nos i uszy. Urządzenie pozwala na uzyskanie odpowiedniej długości włosa, dzięki czemu nie trzeba całkowicie pozbywać się zarostu. Najlepiej sprawdza się przy systematycznej pielęgnacji brody. Trymer pozwala uzyskać zarost równej długości. W przeciwieństwie do golarki elektrycznej trymer służy do przycinania zarostu, a nie do jego golenia. Dzięki temu urządzeniu można uzyskać efekt idealnie wystylizowanej brody lub wąsów o równej długości. Trymera można używać do przycięcia brody przed goleniem, szczególnie w sytuacji, gdy jest ona nieco dłuższa i usunięcie jej samą maszynką jednorazową byłoby dość czasochłonne. Bardzo ważnym parametrem przy wyborze trymera jest regulacja długości zarostu. Warto sprawdzić, jakie możliwości posiada dane urządzenie i czy poziomy zaproponowane przez producenta odpowiadają naszym potrzebom.

Maszynki i trymery

Jest kilka istotnych elementów, na które trzeba zwrócić uwagę przy kupowaniu maszynki z trymerem. Bardzo ważnym parametrem przy wyborze trymera jest regulacja długości zarostu. Warto sprawdzić, jakie możliwości posiada dane urządzenie i czy poziomy zaproponowane przez producenta odpowiadają naszym potrzebom. Istotną rolę odgrywają ostrza. Warto poszukać modeli, które nie wymagają naoliwiania. Wśród dostępnych w sprzedaży trymerów popularnością cieszą się urządzenia z funkcją samooliwienia, co pozwala zapomnieć o konieczności kupowania oliwy i systematycznej konserwacji urządzenia.

 

Niektóre modele trymerów wyposażone są również w mechanizm samoostrzący, który zapewnia odpowiednią jakość strzyżenia przez cały czas użytkowania urządzenia.

Ostrza trymerów do brody powinny być wykonane ze stali nierdzewnej, mogą również posiadać powłokę tytanową, która zwiększa ich trwałość. Nowoczesne trymery wyposażone są w specjalny laserowy system prowadzący. Pozwala on wyznaczyć linię zarostu przed przycinaniem. Zapewnia niezwykle precyzyjne i równe cięcie. A to niezwykle istotne w pracy fryzjera i barbera - liczy się dokładność i precyzja.

Większość modeli strzyżarek posiada wbudowany wyświetlacz, który ułatwia kontrolowanie ustawionej długości strzyżenia. Maszynka jest urządzeniem wyposażonym w szerokie ostrze z grzebykami. Jej zaletą jest szybkość działania i wszechstronność, jednak nie gwarantuje wysokiej precyzji cięcia. Z kolei maszynka z trymerem, dzięki węższemu ostrzu, umożliwia dokładne strzyżenie oraz dotarcie w trudniej dostępne miejsca, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystywać ją również do obcinania włosów na głowie – choć czynność ta trwałaby po prostu znacznie dłużej.

      pixel