Odżywki do włosów cienkich i delikatnych

( ilość produktów: 43 )

Odpowiednio pielęgnowane włosy są ozdobą każdej osoby. Nie wystarczy jednak tylko dbać o organizm, aby były one lśniące i zdrowe. Niezbędna jest również dobra odżywka. Jak rozpoznać produkt wysokiej jakości? Dobra odżywka nie powinna zawierać dużej ilości sztucznych mikroelementów. Im mniej składników chemicznych znajdziemy na opakowaniu, tym mniej szkodliwych substancji dostarczymy swoim włosom. Odżywka powinna być także dobrana do rodzaju włosów. Wiele z nas ma tendencję do przetłuszczania się włosów, często na całej długości, a część z nas tylko u nasady głowy. Przyjrzyj się swoim włosom i sprawdź, czy po uniesieniu ich do góry opadają szybko czy powoli. Jeśli opadają szybko, to może to oznaczać, że są cienkie i delikatne i dlatego łatwo chłoną zanieczyszczenia, przez co będą szybko się przetłuszczać. Włosy cienkie łatwo też poznać po tym, że mają skłonność do łamania się. Często czesząc je po cały dniu, możemy zauważyć ich znaczną ilość na szczotce.

Jak pielęgnować włosy cienkie i delikatne?

Jeżeli już zauważyłaś, że masz cienkie i delikatne włosy, nie próbuj wzmacniać ich odżywką bez spłukiwania. Panujący ogólny mit na temat odżywki bez spłukiwania mówi, że ten rodzaj odżywek zagęszcza i wzmacnia włosy. Jednak odżywka do włosów cienkich bezwzględnie powinna zostać spłukana. To dlatego, że delikatne włosy nie są w stanie udźwignąć dodatkowego obciążenia. Nałożenie na nie odżywki bez spłukiwania sprawi, że będą one wyglądać jak przetłuszczone. Dodatkowo ciężar pozbawi włosy blasku. Wybierając odżywkę do włosów cienkich i delikatnych sprawdź, czy na pewno nie jest to preparat bez spłukiwania. Odżywkę ze spłukiwaniem swobodnie możesz nałożyć na włosy na dłużej niż 2-3 minuty. Zawarte w odżywce składniki lepiej dotrą do włosów, jeśli pozostawisz preparat na kilka minut, a później dokładnie spłuczesz.

Jak często stosować odżywkę?

Każdą taką odżywkę możesz stosować nawet kilka razy w tygodniu, w zależności od tego, jak często myjesz włosy. Pamiętaj jednak, że mając włosy cienkie i delikatne, nie powinnaś myć ich codziennie, ponieważ narażasz je na mechaniczne uszkodzenia. Włosy delikatne i tak są narażone na działanie negatywnych czynników zewnętrznych. Dodatkowe obciążenie stanowi codzienne mycie. Nakładanie odżywki po każdym myciu sprawi, że włosy delikatne staną się mocniejsze i bardziej lśniące. Pamiętaj jednak o każdorazowym dokładnym spłukaniu jej. Niedokładne zmycie odżywki przyczyni się szybszego przetłuszczania się włosów. Będą one również bardziej obciążone i matowe. Jeśli masz włosy szczególnie delikatne, zadbaj również o ich końcówki. Rozdwajające są szczególnie widoczne przy włosach ciężkich, a powstają przez mechaniczne uszkodzenia, na które ten rodzaj włosów jest szczególnie podatny. Wystarczy, że raz w tygodniu nałożysz odżywkę na końcówki włosów na około pół godziny, a później dokładnie spłuczesz. Jeśli szukasz wysokiej jakości odżywek do włosów cienkich i delikatnych, koniecznie sprawdź przygotowaną przez na ofertę. Znajdziesz w niej wiele ciekawych propozycji.

    Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
    Zamknij
    pixel