Odżywki do włosów kręconych

( ilość produktów: 16 )

Włosy kręcone wymagają specjalnej pielęgnacji, co związane jest między innymi z ich nierówną strukturą oraz tendencją do odchylania się łusek. Co więcej, bardzo łatwo tracą one wilgoć i nie odbijają światła, a co za tym idzie - z łatwością stają się łamliwe, matowe oraz podatne na puszenie się i urazy mechaniczne. By temu zapobiec, należy sięgnąć po odżywkę do włosów kręconych. W asortymencie naszego sklepu internetowego Allefryz.pl znajdziesz bogaty wybór tego typu kosmetyków od renomowanych producentów. Ich regularne stosowanie sprawi, że pasma staną się zdrowe i pełne blasku.

Jak myć i suszyć włosy kręcone?

W związku z tym, że włosy kręcone są delikatne i podatne na uszkodzenia, w czasie ich mycia oraz suszenia, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Powinno się je myć delikatnie, przy pomocy odpowiednio dobranego szamponu. Czynność tę należy zakończyć dokładnym spłukaniem ich przy pomocy chłodnego strumienia wody - to sprawdzony sposób na domknięcie ich łusek. Następny etap to osuszenie pasm przy pomocy ręcznika dociskając go do włosów i unikając tarcia. Do pielęgnacji takich kosmyków najlepiej sprawdzi się odżywka do włosów kręconych bez spłukiwania, która sprawi, że loki staną się bardziej sprężyste. Wilgotne kosmyki należy rozczesać grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Najlepiej sprawdzi się tu model drewniany, który skutecznie zapobiega elektryzowaniu, co jest częstym problemem w przypadku kręconych włosów. Pasma najlepiej zostawić do naturalnego wyschnięcia. Jeżeli jednak nie jest to możliwe, należy wysuszyć je letnim nawiewem, kierując strumień powietrza zgodnie z kierunkiem wzrostu pasm - pozwoli to na domknięcie łusek i ograniczy ich puszenie się. Dobrze sprawdzi się tu również specjalny model suszarki z funkcją jonizacji.

Idealne kosmetyki dla włosów kręconych

Jak już zostało wspomniane, włosy kręcone są zwykle suche, pozbawione blasku i mają tendencję do puszenia się na skutek wilgoci. Aby efektownie się prezentowały i układały, należy zadbać o stosowne ich odżywienie i nawilżenie. Do tego celu najlepiej sprawdzą się lekkie i delikatne szampony oraz odżywki do włosów kręconych, pozbawione alkoholu, który posiada właściwości wysuszające. Szampon stworzony z myślą o takich pasmach, powinien w delikatny sposób oczyszczać skórę głowy i włosy z zanieczyszczeń. Musi mieć także lekką, nie obciążającą włosów formułę. Powinien skutecznie zapobiegać puszeniu się kosmyków i ich nadmiernemu skręceniu, nadając im jednocześnie sprężystości. W składzie takiego produktu znaleźć powinny się między innymi olejki roślinne o właściwościach nabłyszczających, nawilżających i uelastyczniających, proteiny; jak elastyna, keratyna czy jedwab, które intensywnie nawilżają pasma i podkreślają ich skręt oraz wyciąg z bambusa - zawarte w nim polisacharydy dodają włosom sprężystości i ograniczają ich puszenie. Do pielęgnacji kręconych pasm świetnie sprawdzą się również kosmetyki z silikonami, które podkreślają skręt pasm i chronią je przed utratą wilgoci.

    Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
    Zamknij
    pixel