Szampony do włosów przetłuszczających

( ilość produktów: 42 )

Dlaczego włosy nadmiernie przetłuszczają się? Wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe jest procesem zupełnie naturalnym i niezbędnym do utrzymania prawidłowej kondycji włosów oraz skóry głowy. Ma głównie właściwości ochronne, powodując, że łodygi włosowe stają się odporne na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Niekiedy jednak skóra zaczyna wydzielać nadmiar sebum, przyczyniając się do silnego przetłuszczania się włosów. Do takiej sytuacji może dojść na skutek stosowania nieodpowiedniego szamponu zawierającego w swoim składzie substancje drażniące lub pobudzające gruczoły łojowe do zbyt intensywnej pracy, używania zbyt obciążającej odżywki do włosów, płukania pasm za pomocą gorącą wodą, przyjmowania niektórych leków, między innymi antykoncepcyjnych, noszenia nakryć głowy wykonanych z syntetycznych materiałów, wahań hormonów oraz permanentnego stresu. Nie bez znaczenia są tu również uwarunkowania genetyczne przyczyniające się do produkowania przez gruczoły łojowe większej ilości sebum. Aby pozbyć się tego uciążliwego problemu, warto sięgnąć po szampon do włosów przetłuszczających się. Bogaty wybór tego typu kosmetyków znaleźć można w asortymencie naszego sklepu internetowego Allefryz.pl.

Jak dbać o włosy przetłuszczające się?

Pielęgnacja pasm z tendencją przetłuszczających się to nie tylko stosowanie odpowiednio dopasowanych szamponów tonizujących, lecz również odpowiedni sposób ich aplikacji, dobór stosownej fryzury oraz stosowanie diety mającej na celu osłabienie działania gruczołów łojowych. Woda stosowana do mycia nadmiernie przetłuszczających się włosów powinna być ciepła przy pierwszym płukaniu i chłodna przy ostatnim. Niewskazane jest tutaj stosowanie nadmiaru kosmetyków stylizujących. Zamiast pianek czy masek lepiej sięgnąć po lekkie preparaty, na przykład w formie spray’u. W przypadku takich pasm unikać należy także substancji drażniących w postaci detergentów oraz alkoholu. Jeżeli chodzi o uczesanie, najlepszym rozwiązaniem będą uczenia pozwalające na usunięcie pasm u nasady i odsunięcie ich od przetłuszczajacej się skóry głowy. Niezbędne będzie także regularne oczyszczanie grzebienia i szczotki, noszenie nakryć głowy wykonanych z przewiewnych materiałów oraz wyeliminowanie z diety tłustych, ostrych potraw.

Jaki szampon do włosów przetłuszczających się?

Szampon do włosów przetłuszczających się powinien skutecznie usuwać sebym z powierzchni głowy i włosów, a dodatkowo osłabiać nadaktywną pracę gruczołów łojowych. Taki kosmetyk musi posiadać jasną, klarowną konsystencję. Nie powinien on zawierać zbyt dużej ilości środków perfumowanych. Pozbawiony musi być detergentów oraz alkoholu, które z czasem mogą przyczynić się do nasilenia przykrych dolegliwości. Często przetłuszczającym się włosom towarzyszy łupież, który jest wywoływany przez grzyby zlokalizowane wokół ujść gruczołów łojowych. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie szampon przeciwłupieżowy z ketokonazolem.

    Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
    Zamknij
    pixel