Szampony rozjaśniające

( ilość produktów: 12 )

Rozjaśnianie to zabieg, dzięki któremu włosy stają się jaśniejsze o jeden, a niekiedy nawet kilka tonów. Polega on na pozbawieniu ich naturalnego pigmentu. Tego typu efekt można uzyskać na kilka różnych sposobów. Wybór metody nie powinien być tutaj przypadkowy. Dużo zależy od tego, jak bardzo chcesz rozjaśnić pasma i w jakiej kondycji były one przed zabiegiem. Jeżeli zależy Ci na radykalnej zmianie, zdecyduj się na profesjonalny zabieg wykonywany w salonie fryzjerskim. Gdy natomiast chcesz rozjaśnić pasma o jeden, maksymalnie dwa tony, możesz to zrobić samodzielnie w domowym zaciszu, na przykład przy użyciu specjalnego szamponu rozjaśniającego. Duży wybór takich preparatów znajdziesz w asortymencie naszego sklepu internetowego Allefryz.pl. Zapraszamy do zakupów.

Jak działają szampony rozjaśniające?

Szampon rozjaśniający to kosmetyk, który działa naturalnie oraz stopniowo. Nie zawiera on w swoim składzie amoniaku ani innych sztucznych barwników. W pełni bezpieczny sposób oddziałuje na kondycję włosa. Jako, że nie posiada żadnych drażniących składników, nie wywołuje natychmiastowych, trudnych w pozbyciu się efektów. Aby były one widoczne i utrzymały się przez długi czas, kosmetyk należy stosować kilkakrotnie. Do zalet szamponów rozjaśniających zaliczyć można również fakt, że nie zostawia on odrostów, a rozjaśnione refleksy przenikają naturalnie wśród reszty włosów. Istnieje tu także możliwość kontrolowania stopnia rozjaśnienia przez odpowiednio długie trzymanie kosmetyku na włosach oraz liczbę powtórzeń jego aplikacji. Sporo osób myli szampon rozjaśniający z rozjaśniaczem. Drugi kosmetyk ma za zadanie utlenić włosy, lecz odbywa się to w inny sposób. Preparat ten szybko i w widoczny sposób niszczy włosy. Jeżeli przed koloryzacją były one w nie najlepszej kondycji, w pierwszej kolejności powinno się je zregenerować - silne rozjaśnienie może w znaczący sposób pogorszyć ich kondycję, przyczyniając się w skrajnych przypadkach do nadmiernej ich utraty. Związane jest to z faktem, iż utleniacze nie bazują na naturalnych składnikach, lecz silnie utleniających, takich jak chociażby amoniak. Nawet jednorazowe rozjaśnienie może się przyczynić do pogorszenia ich stanu. Jeżeli chcesz sięgnąć po taki kosmetyk, poproś o pomoc profesjonalnego fryzjera.

Naturalne sposoby na rozjaśnienie włosów

Najmniej inwazyjne są sposoby naturalne, które skuteczne są wyłącznie wtedy, gdy Twoje włosy są jasne. Na ciemnych efekty ich działania mogą być niemalże niewidoczne. Pierwszy ze sposobów to rozjaśnianie włosów przy pomocy cytryny. W tym celu, sok z dwóch owoców rozcieńczamy z wodą w proporcji 1:3, wcieramy w suche włosy, trzymamy przez kilka godzin, a następnie spłukujemy. Zabieg należy powtarzać przez kilka kolejnych dni. Pasma można także rozjaśnić miodem. W tym celu, 1 łyżkę należy zmieszać z porcją odżywki, nałożyć na umyte, wilgotne włosy, a po około godzinie dokładnie spłukać. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

    Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
    Zamknij
    pixel